126 цікавих історій про Франківськ відтепер можна послухати в аудіо (ФОТО)

Автор: Турій Роман

14 Січ, 2015 18:53

Поділитись публікацією
126 цікавих історій про Франківськ відтепер можна послухати в аудіо (ФОТО)

“126 цікавих історій про Станиславів, Станіслав та Івано-Франківськ” у форматі аудіозбірки презентували 14 січня в Івано-Франківську.

Читайте також: “За високі досягнення”: Марцінків та його заступники знову отримуватимуть щомісячні премії

Це – спільний проект комунальної телерадіокомпанії “Вежа”, місцевих істориків та директора Центру Розвитку Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

Диск з короткими оповідями про обласний центр – від часу його створення до подій ХХ століття запропонував видати відповідальни редактор редактор “Вежі” Тарас Зень. Він зізнався – нині в сувенірних крамницях міста є чимало схожих видань про інші населені пункти України. Тож Станиславову теж пасувало б мати свою аудіопрезентацію. Ідея зібрала разом істориків, телерадіокомпанію та меценатську підтримку.

Більшість робіт переказуються голосом диктора “Вежі” Олени Коновалової.

“Ідея в тому, аби ці історії запам”ятали маленькі діти та старші люди. Аби могли їх переказати з уст в уста, сидячи за філіжанкою кави з друзями чи при спілкуванні з туристами”, – розповіла Олена.

Чимало історій упорядники аудіовидання отримали з праць відомого місцевого краєзнавця Михайла Головатого.

“Це видання унікальне. Я тримав в руках всілякі альбоми, книги. Але аудіоальбом, з багатьма сюжетами – то для мене новина, і це подія унікальна”, – зізнався Головатий.

Аудіоісторії вийшли в світ тиражем у 500 примірників. Купити їх буде неможливо – адже вони призначені не для комерційної, а освітньої мети, розповів меценат видання, директор Центру Розвитку Івано-Франківська, нардеп попереднього скликання парламенту Руслан Марцінків.

“Диск будемо розповсюджувати у школи і інші освітні заклади. Ми вже спробували навіть вмикати історії у тролейбусах – людям дуже сподобалося отримувати нову інформацію про ті чи інші вулиці. А загалом, ці історії можна завантажити на комп”ютер, включити в машині, на уроках в школі”, – розповів Марцінків.

Фото Юрій Гриньків\Galka.if.ua