Або по добру, або будем радикально діяти: жителі Отинії вимагають припинити окроплювати навколишні поля хімікатами

Автор: Дубінець Вікторія

12 Тра, 2017 16:00

Поділитись публікацією
Або по добру, або будем радикально діяти: жителі Отинії вимагають припинити окроплювати навколишні поля хімікатами

“Галка” інформувала, що у селищі Отинія на Коломийщині масово хворіють діти, гине риба і бджоли. Місцеві пов’язують це з діяльністю сільськогосподарського підприємства “Оскар”, яке на території селищної ради обробляє поля невідомими нібито отруйними препаратами.

Місцевий активіст Валерій Шовгенюк розповів “Галці”, що сьогодні в Отинії відбулося громадське зібрання, на якому були присутні представники “Оскара”, місцевої влади, ЗМІ, санепідемстанції, потерпілі.

Громада ще до зібрання вирішила провести незалежну експертизу хімікатів, якими окроплюють поля: взяли зразки з каністри з препаратами.

“В “Оскарі” кажуть, що у них все гаразд. Побачимо. Але ми хочемо саме незалежну експертизу, бо, я так побачив, що із санстанції приїхали для галочки. Нічого від їхнього приїзду не зміниться, бо тут крутяться великі гроші. Співвласниками “Оскара” є Медведчук і Шуфрич. Це теж обурює громадськість”, – каже Шовгенюк.

Окрім цього, людей настерігає той факт, що окроплювали поля праціники із Вінницької області.

“Вони приїхали і поїхали, а дихати цим нам. До того ж, їхні кропильні матеріали не сертифіковані. Прийшли на засідання без документації. Кажуть, що сертифікати на кордоні. Тобто ніяких документів, експертиз нема, і вони кроплять, коли їм заманеться”, – розповідає активіст.

Шовгенюк зазначає, що громада буде вимагати у селищного голови на наступній сесії прийняти рішення про зміну договору про оренду землі.

“Ми вирішили: або буде по добру, або будем радикально діяти. У нас хлопці прийшли із АТО, і вони чи не найбільше незадоволені. Якщо до нас не дослухаються, спочатку будемо блокувати трасу і вимагати, щоб підприємство покидало поля”, – зауважує активіст.

Селищний голова Володимир Кінащук нічого наразі не коментує, однак підтверджує, що були звернення від громади, а також що була утворена ініціативна група.

“Будемо давати підприємству попередження, щоб нас почули”, – каже Кінащук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  На Коломийщині масово хворіють діти і гине риба: місцеві пов’язують це з діяльністю сільськогосподарського підприємства