Більшість прикарпатців готові вкладати додаткові кошти у відпочинок

Автор: Єва Жасминова

03 Jul, 2018 21:05

Поділитись публікацією
Більшість прикарпатців готові вкладати додаткові кошти у відпочинок
На початку року органи держстатистики провели опитування, в ході якого вивчали думку жителів Івано-Франківської області щодо першочергових напрямів спрямування  додаткових коштів.

Дані свідчать, що при збільшенні доходів більшість домогосподарств нашого краю спрямували б їх, в першу чергу, на відпочинок. Так відповіли 55% опитуваних. А 48% витратили б кошти на придбання одягу та взуття. Інші – 47%  витратили б кошти на лікування. 39% опитуваних хотіли б покращити харчування. 37% поліпшити свої житлові умови. На купівлю побутової техніки направили б зайві кошти 23% родин, на здобуття освіти – 17%, на придбання автомобіля – 13%.

В цілому по Україні пріоритетними напрямами використання додаткових доходів були: відпочинок та лікування, покращення житла та придбання одягу і взуття – про це повідомило від 55% до 31% наших співвітчизників. Упродовж минулого року потребу у відпочинку та необхідному лікуванні відзначили жителі більшості регіонів нашої країни.

Щоб не відчувати себе бідними, 42% домогосподарств нашого краю вважають, що їх грошовий дохід повинен становити від девяти до десяти тисяч гривень на одну особу в місяць, 16% – понад десять тисяч гривень. Разом з тим половина сімей області впевнені, що за їх добробут несе відповідальність як держава, так і вони самі, а кожне четверте домогосподарство – переважно держава. Згідно з даними опитування, 12,1% сімей області покладаються винятково на свої сили. Більшість домогосподарств (76%) вважає, що їх матеріальний стан у 2018 році покращиться або залишиться без змін. Третина сімей сподівається, що поточний рік буде сприятливим для розвитку економіки України, проте майже половина не очікує будь-яких відчутних змін.

Одностайною була думка прикарпатців щодо визначення найбільших цінностей в житті людини. За результатами опитування, як і упродовж минулих років, основним пріоритетом більшість домогосподарств області вказали здоров’я 91%, другим – сім’ю та дітей 82%, третім – матеріальний добробут 33%.

Про це інформує відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.