Через розряджені гаджети у Британії можуть не пустити у літак

Автор: Вадим Войтик

12 Jul, 2014 14:15

Поділитись публікацією
Через розряджені гаджети у Британії можуть не пустити у літак

Додаткові заходи контролю за електронними пристроями, введені напередодні у Великобританії відносно авіарейсів, що вилітають в США, тепер поширені і на інші напрямки. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті британського департаменту транспорту.

“2 липня ми оголосили про прийняття деяких додаткових заходів авіаційної безпеки. Відповідно до рекомендацій США, пасажирам на деяких маршрутах “в” і “з” Великобританії тепер також може бути пред’явлено вимогу включити їх електронні пристрої, що провозяться в ручній поклажі, або їм не дозволять взяти їх на борт судна “, – йдеться в повідомленні.

У зв’язку з цим мандрівників закликають заздалегідь подбати про зарядку електронних приладів. У департаменті не уточнили, яких саме напрямків можуть торкнутися нові правила. Однак пообіцяли “мінімізувати” можливі проблеми.

Нові обмеження, що забороняють пасажирам проносити на борт літаків незаряджені електронні прилади, включаючи мобільні телефони та планшети, були нещодавно введені владою США. Вони викликані повідомленнями про збільшення терористичної загрози. Американські офіційні особи заявили, що терористи працюють над створенням нового виду бомби. Її неможливо виявити за допомогою існуючих на сьогодні засобів контролю, оскільки в ній немає металевих частин.

Повідомлялося, що створенням бомби займаються фахівці-вибухотехніки з “Фронту ан Нусра”, пов’язаної з “Аль-Каїдою” сирійської терористичного угрупування, і базується в Ємені “Аль-Каїди на Аравійському півострові”. Дані про це отримала американська розвідка.

У зв’язку з цим Вашингтон попросив ряд держав посилити заходи щодо забезпечення безпеки в аеропортах, звідки здійснюються авіарейси в цю країну. Конкретні країни не називалися, проте в США відзначали, що прохання адресоване в першу чергу до країн Європи, де на заклик Америки майже відразу відреагували Франція і Великобританія. Також ініціативу проявила влада Канади.