02 Січ, 2017 12:48

SPORT.IF.UA пропонує озирнутись на головні спортивні події Прикарпаття у 2016 році.

На Прикарпатті відродили професійний футбол

Беззаперечно головною спортивною подією 2016 року на Івано-Франківщині стало відродження професіонального футбольного клубу на теренах області. Те, про що більше чотирьох років мріяли вболівальники краю, нарешті сталося.фУТБОЛ, ТЕПЛОВИК, РУХ, СТАДІОН-4895

Івано-франківський “Тепловик” за півроку встиг відіграти сезон в чемпіонаті України серед аматорів, отримати атестат для участі у професіональних змаганнях та дебютувати в чемпіонаті України серед команд Другої ліги.

Цікаво, що всі гравці команди є вихідцями з Івано-Франківської області. Не менш символічно, що під кінець року клуб додав до своєї сучасної назви історичну. Більше того, атестацію на сезон 2017/18 років івано-франківський футбольний клуб проходитиме саме як “Прикарпаття”.

Франківське Ріо

Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро – найголовніша спортивна подія року в усьому світі. Свій слід на бразильській землі залишили і спортсмени з Івано-Франківщини. І хоч заповітні медалі прикарпатцям завоювати не вдалось, навіть кваліфікація та виступ на Олімпіаді – уже досягнення.

На цьогорічні Олімпійські ігри поїхали шестеро уродженців Прикарпаття – борець вільного стилю Андрій Квятковський, борчиня Тетяна Кіт, борець греко-римського стилю Олександр Чернецький, легкоатлетки Галина Облещук та Христина Стуй, а також важкоатлетка Вероніка Івасюк.

ріо

На цьогорічній Паралімпіаді честь Івано-Франківщини захищали легкоатлет Павло Волуйкевич, Ірина Волинець, яка виступала у стрільбі з лука, та Василь Петрунів, який змагався у парі з харків’янином Олександром Єзиком у настільному тенісі. Зазначимо, тенісисти вперше серед спортсменів-візочників вибороли для України ліцензії у цьому виді спорту.

Боролись – побороли

Протягом року борці з Івано-Франківщини стабільно здобували медалі на чемпіонатах світу та Європи.

Сенсацію на чемпіонаті світу серед юнаків і дівчат у вересні створив Андрій Джелеп. Уродженець Снятинщини дійшов до фіналу, де в непростому поєдинку переміг фаворита турніру. Того ж місяця на чемпіонаті світу серед юніорок і юніорів дві “бронзи” вибороли уродженки Прикарпаття Оксана Лівач та Христина Береза.

бор

У березні на першості Європи калушанка Тетяна Кіт здобула срібну медаль у жіночій боротьбі, а Олександр Чернецький – у змаганнях греко-римського стилю.

Уже у квітні Кіт виграла “золото” молодіжного чемпіонату Європи, що прийшов у Румунії, а Ілона Семків з Долини виборола на цих змаганнях “бронзу”.

Результатами успішних виступів прикарпатців стало те, що дев’ятеро представників області увійшли до “основи” збірної України у 2017 році, а ще четверо – до резерву.

Прикарпатські команди повернулись до аматорського чемпіонату України

Після чемпіонства коломийських “Карпат” в 2012 році жодна команда з Івано-Франківської області не виступала в головному аматорському футбольному турнірі країни. Так тривало аж до весни 2016 року, коли вже згадуваний “Тепловик” дебютував у весняному перехідному чемпіонаті.

футб

У сезоні 16/17 років на всеукраїнську арену вийшов “Оскар” з села Підгір’я Богородчанського району.

Атлети з необмеженими можливостями

У березні в Італії проходив Чемпіонат світу з легкої атлетики у приміщенні серед спортсменів з вадами розумового та фізичного розвитку. Прикарпатські атлети здобули на змаганнях вісім нагород різного ґатунку – найбільше у збірній України.

Юлія Шуляр привезла одразу три золоті медалі, Павло Волуйкевич виборов одне “золото” та два “срібла”, а Василь Біленко двічі піднімався на другу сходинку п’єдесталу.

вад

Розвиток дитячо-юнацького футзалу на Івано-Франківщині

Декілька років тому НФК “Ураган” започаткував проведення шкільних турнірів з футзалу в обласному центрі. Три роки тому до організації та проведення проекту долучилися райони. Першою була Долина, за рік цим шляхом пішли Коломия, Калуш та інші міста області. З 2016 року турнір отримав статус обласного і проходить в кожному районі, а його переможці змагаються між собою в “Лізі Чемпіонів”.

футзал

Проведення цих турнірів дало дуже великий поштовх до організації на місцях локальних центрів з розвитку футзалу, в першу чергу – дитячо-юнацького. Особливих успіхів в цьому напрямку досягла Городенка, яка вже не перший сезон є лідером в підготовці юних футзалістів. Хороших результатів добилися команда СШ №6 міста Долина, яка стала бронзовим призером Шкільної футзальної ліги України та вже встигла дебютувати в чемпіонаті України серед аматорів. Справжнім відкриттям 2016 року стало коломийське “Прикарпаття”, гравці якого за підсумками сезону увійшли в десятку найкращих дитячо-юнацьких футзальних команд України у віковій категорії U-13.

Невгамовна Лузан

Веслувальниця Людмила Лузан уже традиційно входить до числа головних спортивних зірок Прикарпаття.

У червні Людмила завоювала свою дебютну медаль на дорослому рівні – “срібло” на етапі Кубку світу в Португалії. На двох інших етапах Лузан посіла п’яте та дев’яте місця, що дозволило їй стати другою у загальному етапі Кубку світу. Це досягнення – найвище за всю історію українського веслування серед жінок.

У липні ж веслувальниця також здобула “бронзу” на чемпіонаті Європи серед молоді.

лузан

Єдиноборці збирають медалі

Єдиноборства традиційно сильно представлені в Івано-Франківській області, і 2016-й рік не став виключенням.

У квітні самбістка Алла Бегеба здобула “бронзу” на молодіжному континентальному чемпіонаті, а вже у жовтні повторила результат на чемпіонаті світу. Бронзовою нагородою на євроарені відзначився також Іван Тимінський. А на світовому форумі “срібло” дісталось Катерині Саблєвій. Окрім того, та ж Саблєва у серпні стала володаркою Кубка Європи з дзюдо.

дзюд

У листопаді титул чемпіонки Європи з кіокушинкай карате дістався 13-річній Мар’яні Сливінській з Тисмениччини, яка була найсильнішою в розділі ката.

У фіналі Кубку світу з кікбоксингу WAKO у червні представники Прикарпаття вибороли два “золота”, два “срібла” та “бронзу” зусиллями Артема Белова, Микити Орлова та Данила Демчишина. У жовтні на чемпіонаті Європи з кікбоксингу WAKO Артем Белов здобув “бронзу”, а Данило Демчишин – “срібло”.

На Чемпіонаті Європи з кікбоксингу, який проходив у травні у Румунії, найвищі нагороди здобули Ярослав Серафин та Олександр Фокшек.

Франківське срібло на чемпіонаті світу

У жовтні жіноча збірна України з баскетболу 3х3 під керівництвом франківського тренера Юрія Процюка здобула “срібло” Чемпіонату світу в Китаї. На жаль, у фіналі наші дівчата поступились збірній Чехії з рахунком 21:11.

Зазначимо, збірна України з баскетболу 3х3 вперше брала участь у змаганнях такого рівня.

баск

Калуські хокеїсти – у чемпіонаті України

Дитяча хокейна команда “Калуський легіон”, складена з гравців 10-11 років, у листопаді стартувала в чемпіонаті України U-12.

Досі в чемпіонаті України від Івано-Франківщини не виступала жодна хокейна команда.

Поки що юним калушанам досить складно боротись із сильними суперниками і у чемпіонаті вони лише програють. Проте сам вихід прикарпатської команди на всеукраїнський рівень уже можна вважати досягненням.