Діяльність та декларації прикарпатських суддів моніторять активісти

Автор: Борис Марія

19 May, 2017 12:31

Поділитись публікацією
Діяльність та декларації прикарпатських суддів моніторять активісти

19 травня в Івано-Франківську члени ГО “Центр Політичних Студій” презентвали старт проекту «Громадський моніторинг суддів Івано-Франківської області як механізм протидії корупції в судах та сприяння судовій реформі в Україні».

 Керівник проекту Віталій Світлик зазначив, що в Україні впроваджують судову реформу, якій проект має сприяти. Він має налагоджувати комунікацію між громадою та суддями. Активісти планують моніторити діяльність 20 судів області.

“Збираємо інформацію про суддів, їхню діяльність, які рішення вони прийняли. Наш проект покликаний не тільки показувати, який суд поганий, а й підтримувати, щоб вони здійснювали правосуддя для народу”, – прокоментував він.

Під час заходу презентували сайт sud.if.ua, де зібрані біографічні довідки та декларації усіх прикарпатських суддів, яких є майже 200.

На ньому люди можуть залишити скаргу на суддю чи документи, які підтверджують правопорушення. Активісти мають реагувати належним чином, зокрема, передавати справи до НАЗК.

“Ми будемо відслідковувати рухоме й нерухоме майно суддів, а результати оприлюднимо на прес-конференції. Впродовж трьох місяців публікуватимемо статті про це”, – сказав він.

Світлик повідомив, що часто судді декларують чимало майна та вказують занижені ціни. П’ятеро осіб не хотіли подавати декларації, дехто фотографії, але загалом спротиву немає.

Проект триватиме до кінця року. До слова, аналогів в Україні немає.

Прес-секретарка апеляційного суду Людмила Безусова вважає, що ідея проекту правильна. Вона розповіла про умови, в яких працює суд. По-перше, багато суддів звільняються, у працівників велике навантаження, мало часу залишається для сім’ї. Їх критикують, хоча часто проблема у законодавстві.

По-друге, значно зросла кількість кримінальних спав, а це питання до суспільства. За місяць розглядають 400 справ, а увагу звертають на 1-2 резонансні, що також неправильно. Вона вважає, що громадськість мало цікавиться роботою працівників судової гілки влади.