До уваги прикарпатських “євробляхерів”: як швидко позбутися автівки, якщо немає грошей на розмитнення
02 Гру, 2018 19:21
Власники так званих євроблях, які не можуть заплатити податок за розмитнення, шукають способи, як позбутися своїх автівок.
Про це – у сюжеті Радіо НВ.
Автодонорство
Продати автомобіль на єврономерах стало складніше. В Україні починає діяти новий тип відповідальності за передачу авто в користування особі, яка не ввозила його до України.
А також запрацює система обміну інформацією між фіскальними органами, Державною прикордонною службою та Національною поліцією, повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький. Поліція тепер зможе в автоматичному режимі перевіряти, коли та ким ввезений автомобіль з іноземними номерами. Коли запрацює система обміну інформацією – поки невідомо, додав Олексій Білошицький.
Автодонорство – це здача машин на запчастини.
Проблема – знайти власника
Власники авто на єврономерах активно шукають способи, як продати авто. Один з них, найбільш реальний – це виїхати в Польщу і продати машину там, зазначив власник машини на іноземній реєстрації Денис.
За його словами, свій автомобіль він купив за 3 тис. доларів, а розмитнення коштуватиме майже стільки ж. Проте одна з основних проблем для українців-євробляхерів – це знайти людину, яка є власником авто за паспортом, додав Денис.
Країни ЄС, які межують з Україною, знають ситуацію, тому особливого бажання купувати авто назад не мають. Або ж вони робитимуть це майже за безцінь, додав власник машини на іноземній реєстрації Денис.
Здати на запчастини
Щоб втратити якомога менше коштів через авто з іноземною реєстрацією, передусім потрібно підрахувати можливі варіанти збуту авто, розповів ведучий програми на Радіо НВ Їдемо далі Віктор Стельмах. За його словами, найбільш популярне рішення, якщо власник немає коштів на розмитнення, здати його на запчастини. Також є варіант автодонорства, додав Віктор Стельмах.
Наразі усі під’їзні шляхи, які ведуть до пунктів пропуску і які були перекриті учасниками акції на автомобілях з іноземною реєстрацією, повністю розблоковані. Учасники акцій блокували шляхи до пунктів пропуску на ділянці західного кордону. Одночасно вони блокували близько десяти пунктів пропуску на державному кордоні, що призвело до заторів та значно ускладнило перетин кордону учасниками міжнародного руху.