Думайте головою, – Павло Шеремета закликав іванофранківців збільшити продуктивність

Автор: Борис Марія

11 Лип, 2016 20:39

Поділитись публікацією
Думайте головою, – Павло Шеремета закликав іванофранківців збільшити продуктивність

Сьогодні, 11 липня, до Івано-Франківська завітав український менеджер-економіст, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи, президент Київської школи економіки, колишній міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета. 

Читайте також: З протестів і нагороджень стартувала сесія обласної ради (ФОТО)

У громадському ресторані “Urban Space 100” з численними присутніми він спілкувався на тему “Співвідповідальність задля розвитку”.

Шеремета відповів на питання, чому в інших все виходить, а у нас ні. Першим пунктом він називає відчуття небезпеки. Зокрема, через страх виникли значні проблеми у Грузії.

“Над нашою країною є постійна небезпека. Я вважаю, що це добре. Бо починаю рухатись тоді, коли у сім’ї є, наприклад, фінансові труднощі”, – сказав він.

Проблемами також є імпульс, спокуса, перевитрати. Тут економіст згадав корупцію.”Бюджет не може бути з дефіцитом більше ніж 3%”, – сказав він і зауважив, що у нас він більший. Кошти треба вміти контролювати, а не тільки рахувати перед виборами.

“Добре, що я нікуди не балотуюсь і можу казати правду. Моя ціль – змусити вас думати”, – пояснив Шеремета.

Ще одним недоліком, зауважив він, є лінь. Також чоловік називає позитивом наших сусідів, які змушують країну рухатись, хоча одна з країн завдає болю.

Столично-центричну модель держави він вважає недієвою. Її аналогом є громадо-центрична. Саме тому Шеремета більше працює для міст.
Усунути, зменшити, збільшити створити – такий алгоритм дій пропонує пан Павло. Перші пункти стосуються імпульсів, корупції. Створити слід культуру довіри.
Також, на його думку, треба мати правильну базу для порівнянь. Порівняно з Краковом у нас все не дуже добре, порівняно з іншим містом – нормально.
“Треба робити прорив, ставати продуктивнішими”, – додав він.  Низька продуктивність є найбільшим недоліком.
За його словами, гарною ідеєю з партисипативний бюджет. Це коли місто частину бюджету виділяє ініціативній громаді, яка реалізовує потрібні місту проекти.
“Культура та імунітет – це не тупик в історії. У нас незавершене будівництво. Є багато роботи”, – пояснив він, чому в України не виходить так, як в розвинених країнах.
На його думку, українцям слід копіювати в інших тільки найкраще та думати головою.
Україна балансує між успіхом і повним крахом. Вона може ступити два кроки в обох напрямках. Ще одним напрямком руху є шлях через болото. Його Шеремета вважає реальним.
“Неорганізоване добро не може перемогти організоване зло”, – сказав він про громаду і владу. Тому українцям треба навчитися працювати у команді.
Теги: