Галка рекомендує: які фізичні вправи варто робити людям із захворюваннями серця

Автор: Борис Марія

28 Feb, 2017 14:15

Поділитись публікацією
Галка рекомендує: які фізичні вправи варто робити людям із захворюваннями серця

Серце – центральний орган в людському організмі. Він більше за інших схильний до впливу емоційних та фізичних навантажень.

Малорухливий спосіб життя − один із основних факторів ризику захворювань серця. Найкращою профілактикою в цьому разі є регулярні фізичні вправи, які зміцнюють серцево-судинну систему. Однак, не всі вправи корисні для серця. В той час, як одні навантаження покращують його роботу, інші є непомірними для людей із серцевим недугом. Але є універсальні вправи, що поєднують безпеку, ефективність і легкість виконання. Для зміцнення серця і судин дуже корисні динамічні навантаження, особливо на свіжому повітрі, ‒ заняття бігом, їзда на ковзанах, лижах, велосипеді, плавання, аквааеробіка. А ось, статичні силові вправи для пацієнтів з захворюванням серцево-судинної системи є небажаними, оскільки вони не тільки перевантажують хребет і суглоби, але й сприяють підвищенню артеріального тиску.

 Не варто в питанні вибору режиму тренувань сподіватися на власне самопочуття, адже це – необ’єктивний показник. При виконанні фізичних навантажень людям з проблемами серцево-судинної системи важливо дотримуватись певних правил:

Загальні поради для людей із проблемами серця:

  1. Слідкувати, щоб вправи чергувались з відпочинком.
  2. Уникати силових вправ, наприклад, віджимань. До них слід ставитись дуже обережно.
  3. Не займайтеся на вулиці, якщо там занадто холодно, спекотно або волого. Екстремальні температури можуть впливати на кровообіг, ускладнити дихання і викликати біль в грудній клітці; висока вологість може призвести до дуже швидкої стомлюваності.
  4. Фізичні вправи слід починати тільки через півтори-дві години після прийому їжі.
  5. Не допускати зневоднення. Необхідно пити воду, навіть якщо немає відчуття спраги, особливо в спекотні дні. Але не слід пити занадто багато.
  6. Занадто гарячий або холодний душ, або сауну не можна приймати після вправ. Такі екстремальні температури збільшують навантаження на серце.
  7. До, під час та після виконання вправ потрібно контролювати пульс. Навіть до кінця тренування він не повинен перевищувати 120 ударів в хвилину. А через 5 хвилин відпочинку повинен повернутися до початкового значення.

Припинити вправу і відпочити, якщо з’явилися будь-які з таких симптомів:

  • Біль у грудній клітці.
  • Слабкість.
  • Запаморочення або почуття порушення свідомості.
  • Почуття тиску або біль за грудиною, в шиї, руці, нижній щелепі, плечі або інші симптоми, які викликають сумніви.

При появі цих симптомів необхідно негайно звернутися до кардіолога.

Лікарі-кардіологи Лікувально-діагностичного центру святого Луки завжди раді допомогти і порадити як покращити здоров’я та якість життя. Телефонуйте записатися на прийом до Савич Марти Іванівни та Ванджури Ігоря Юрійовича.

Ми цінуємо можливість Вам допомогти!

Детальна інформація за тел.0984178831, 0509400781, (0342)724731.
м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська, 22
Ліцензія АЕ № 459538 від 03.07.2014р.
www.medcentr.if.ua