Франківцям розповіли про нелегальну міграцію та торгівлю людьми

Автор: Костинюк Олександр

14 Кві, 2019 18:24

Франківцям розповіли про нелегальну міграцію та торгівлю людьми

Днями до Івано-Франківська завітала заступниця міністра соціальної політики України Наталія Федорович. Посадовиця взяла участь у дводенному Міжнародному науково-практичному симпозіумі “Протидія нелегальній міграції та торгівлі людьми”.

Читайте також: У Делятинському лісгоспі відзначили лісівників-атовців (ФОТОФАКТ)

Наталія Федорович зазначила, що наразі торгівля людьми та нелегальна міграція є настільки ж прибутковими, як і продаж наркотичних речовин та торгівля зброєю. Саме тому ці явища, які грубо порушують права людини, є особливо привабливими для злочинців.

Складність проблеми полягає у недостатньому інформуванні населення. З цією метою Міністерство соціальної політики України двічі на рік проводить інформаційні кампанії, під час яких роз’яснюються права громадян, умови потрапляння в тенета рабства та шляхи виходу із них.

За словами Наталії Федорович, українці повинні бути добре обізнаними із чинним законодавством, особливо це стосується тих категорій, які в пошуках роботи виїжджають за межі держави. Ні за яких обставин їм не варто віддавати свої документи (паспорти), трудові договори укладати виключно на зрозумілій для них мові, обов’язково перевіряти наявність ліцензій на роботу в роботодавців.

Окрім того варто завжди пам’ятати контактний номер телефону хоча б одного з родичів, мати копію власних документів, які посвідчують особу та звертатися за допомогою до правоохоронних органів, а у випадку перебування за кордоном – до консульств.

“За інформацією Міністерства, найбільше число злочинів із торгівлі людьми складає трудова експлуатація, відтак – сексуальна, – зазначила посадовиця. – Найчастіше трудова експлуатація українців відбувається до Росії”.

Джерело: Івано-Франківська ОДА.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!