Франківщину “захопили” кліщі. Як самостійно зняти паразита з тіла

Автор: Застава Максим

21 Тра, 2019 08:54

Поділитись публікацією
Франківщину “захопили” кліщі. Як самостійно зняти паразита з тіла

Сезон активності кліщів в області триває з ранньої весни і до листопада, проте є два найбільші піки активності – це квітень-травень та серпень-вересень. Зараз почався весняний пік активності кліщів, тож треба бути обережним, знати як від них вберегтися і що робити, якщо зустріч з кліщами все ж таки відбулась.

Зрозуміло, що кліща необхідно знімати з тіла якомога швидше. Зі збільшенням тривалості присмоктування кліща, ймовірність зараження збільшується. Через 2-3 дні у місці присмоктування з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах за рахунок випитої крові. Тривалість інкубаційного (прихованого) періоду під час Лайм бореліозу (хвороби, яку переносять кліщі) становить від однієї до 60 діб, найчастіше – 14 діб, інформують в обласному лабораторному центрі МОЗ.

У кожному районі та місті Прикарпаття цілодобово працюють травмпункти, де кліща видаляють, обробляють місце укусу, надають рекомендації щодо подальшого спостереження.

Якщо немає можливості звернутися до лікаря, паразита слід видалити самостійно.

“Розхитуйте кліща пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, закріпіть ниткою між хоботком та шкірою людини і за допомогою пінцета повільно видаляйте разом із хоботком. Після видалення кліща місце присмоктування слід змастити розчином йоду, спиртом, горілкою або одеколоном. Якщо хоботок залишився у ранці, його видаляють стерильною голкою. Після видалення кліща слід ретельно помити руки з милом”, – радять фахівці.

Видаленого кліща не слід викидати. Його варто помістити на шматок вологої марлі у флакон або іншу невелику скляну ємність та віднести для лабораторного дослідження на визначення зараженості.

В Івано-Франківську кліща можна віднести в лабораторію за адресою: вул. Шевченка, 4. Дослідження є платним.