Франківські активісти вимагають у влади зупинити “ґвалтування” міста забудовами

Автор: Борис Марія

06 Лип, 2016 11:25

Поділитись публікацією
Франківські активісти вимагають у влади зупинити “ґвалтування” міста забудовами

Сьогодні, 6 липня, в конференц-залі “Галицького Кореспондента” відбулася прес-конференція “Як зупинити ґвалтування міста забудовами?”.

Читайте також: Троє, а не двоє: в ОДА привітали спортсменів, які представлятимуть Франківщину на Олімпіаді в Токіо

Волонтерка Наталія Сербин наголосила на актуальності заходу, оскільки мешканці міста останніми роками спостерігають, як Івано-Франківськ хаотично забудовують. Активні іванофранківці хочуть цьому запобігти.

“Земельні питання мають вирішуватися чесно та прозоро”, – додала вона.

Журналістка Марія Гаврилюк розповіла історію будівництва в межах вулиць Крайківського-Макогона-Промислова. Йдеться про площу території 3,4 га. З них 1,5 га на минулій сесії міська рада віддала під забудову фірмі ТОВ “Івано-Франківська дорожня служба”, хоча вони спочатку претендували на територію 0, 7 га. Тут планують збудувати 32 багатоповерхівки, дитсадок та приміщення з паркінгом. Проект детального плану території винесли на сесію 8 липня.

“Міська влада не провела з цього питання громадських слухань, тобто сама порушує своє рішення… Це робиться під одну фірму”, – сказала вона.

Громадський активіст Тарас Случик зазначив, що місцева влада порушила часові рамки й не оприлюднила проекти рішення за 20 днів до їх розгляду. Він озвучив 6 вимог та практичних пропозицій до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа та Головного архітектора міста Дмитра Нижника, які дозволять припинити свавілля та запобігти корупції в архітектурно-будівельній сфері.

Активісти вимагають творити офіційні карти містобудівних умов та обмежень, незаконних та скандальних будівництв. Також слід завчасно оприлюднювати і публічно презентувати всі первинні документи щодо надання дозволу та затвердження детального плану території. Ініціатори заходу закликають дати дозвіл на розробку, замовити та профінансувати з міського бюджету план зонування міста, зокрема, навколо міського озера.

“Від процедури ухвалення рішення залежить якість рішення. Бо інакше ми можемо колись прокинутися у ненайкомфортішому місті для життя”, – прокоментував він.

На думку Случика, для виконання озвучених вимог потрібна тільки політична воля представників влади.