Франківці дізналися, як обрати класичну музику під настрій

Автор: Людмила Баран

24 Чер, 2014 11:09

Поділитись публікацією
Франківці дізналися, як обрати класичну музику під настрій

Одна з лекцій Відкритого університету 22 червня була присвячена академічній музиці. Ігор Прокоп’юк, директор Яремчанської дитячої школи мистецтв, піаніст, психотерапевт розповів відвідувачам, як не розгубитися від вигляду плакату філармонії.

“Завжди на афішах будуть такі основні  академічні  стилі, як музика епохи бароко, класицизму, романтизму, музика ХХ століття”, – стверджує Ігор Прокоп’юк.

За його словами, твори бароко найбільш приємні, милозвучні, створюють позитивний настрій. Музика класицизму, до якої відносять творчість, наприклад, Бетховена і Гайдна, підходить тим, в кого раціональний тип мислення.

Цікавим явищем у мистецтві є музичні твори романтизму, приміром, Шопена, Чайковського, Ліста, Брамса. В їхній час, на початку ХІХ ст, музика перестала бути привілеєм дворів вельмож і стала більш наближеною до національного тла різних народів.

Твори цих трьох епох не  потребують особливої підготовки слухача, він може насолоджуватися ними без глибоких мистецьких знань. Складніше сприймати музику ХХ століття. Для неї характерне велике різноманіття напрямів. В цей час виникла інтелектуальна прірва в мистецтві, ця музика вимагає високого рівня освіти.

“Музика ХХ століття – це мова, яку вже треба вивчати, просто прийти послухати трудно. Зараз твори цієї епохи менше грають. Якщо на афіші вказане твір цього періоду, то перш ніж прийти на концерт, варто  погуглити, дізнатися щось про нього, щоб знати, про що йтиметься”, – говорить  Ігор Прокоп’юк.