Франківці з цукровим діабетом звертаються до лікарів занадто пізно, – ендокринолог
11 Лют, 2015 18:03
Захворювання на цукровий діабет може не проявляти себе симптомами. Тому слід регулярно перевіряти рівень цукру в крові, аби не допустити ускладнень.
Про це на брифінгу 11 лютого розповіла ендокринолог міської поліклініки № 2 Ольга Максакова.
«Про цукровий діабет зараз потрібно більше говорити. Люди не обстежуються, а захворюваність росте. Найгірше – збільшуються його ускладнення. Люди звертаються вже дуже-дуже пізно. Інколи, вже не можливо врятувати чи ноги, чи нирки, чи зір», – зауважила лікарка.
За її словами, класичними ознаками діабету є схуднення без зрозумілих причин, постійне бажання пити, погіршення зору, слабкість та часті походи в туалет. Але зараз частішають «некласичні» випадки.
«Останнім часом є така тенденція, що діабет себе не проявляє. Людина потрапляє в лікарню, і вже в лікарні виявляється, що в неї високий цукор. Тому краще обстежуватися хоча б раз на рік», – повідомила Ольга Максакова.
Раз на три місяці обов’язково слід перевіряти рівень цукру в крові тим, хто у групі ризику. Це – люди, чиї родичі хворіли на цукровий діабет, ті, хто страждає на ожиріння, мав інсульт.
Як сказала ендокринолог, харчування саме по собі є лише одним із факторів, що впливає на розвиток захворювання. Люди, які мають проблеми з підшлунковою залозою, мають обмежувати вживання солодкої ти жирної їжі.
Також рівень цукру в крові може підвищитися при неправильній роботі щитовидної залози або при вживанні гормональних препаратів.
Цукровий діабет вражає кровоносні судини, може призвести до таких серйозних наслідків, як захворювання нирок, втрата зору, інфаркт, туберкульоз.
Найчастіше діабет виявляють у людей віком 50-60 років. Однак є випадки, коли хворіють з дитинства.
«Цукровий діабет – пожиттєвий діагноз. Але це не вирок, а спосіб життя», – сказала лікарка.
Вона пояснила,що люди, у яких виявили цукровий діабет, мають дотримуватися дієти, мати фізичні навантаження і регулярно приходити на медичне обстеження. Можливе лікування травами, а у складніших випадках слід вживати спеціальні препарати (інсулін).
За словами лікарки, якщо хворий на діабет правильно доглядає за собою, то може уникнути ускладнень.