Франківцям покажуть нову версію вистави “За двома зайцями” (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

02 Бер, 2017 11:25

Франківцям покажуть нову версію вистави “За двома зайцями” (ФОТО)
В Івано-Франківську на вихідних, 4-5 березня, відбудеться прем’єра комедії “За двома зайцями”. Це – постановка твору українського класика Михайла Старицького. Її автори намагалися трактувати відомий сюжет під новим кутом.

Читайте також: "Переоцінити це неможливо", - Ростислав Держипільський про поїздку франківських акторів на Кіровоградщину (ФОТО)

 На прес-конференції 2 березня в облмуздрамтеатрі розповіли, чого очікувати від вистави.Режисер Орест Пастух сказав, що намагався відійти від асоціацій зі знайомою багатьом екранізацією п’єси. Він пробував навіть перенести п’єсу у 21 століття, але відмовився від цього, щоб не позбавляти глядача важливих особливостей твору.

“Наша вистава у своїй суті відображає соціальні й політичні явища теперішнього суспільства. Ця п’єса апріорі прописана про українця”, – сказав Пастух.

Він вважає, що Старицький говорить, звідки походять проблеми українців. Зображає соціальні типажі, які ми бачимо на телебаченні і в щоденному житті.

“В упаковці епохи Старицького постає сучасність”, – заявив режисер.

Він зізнався, що змінив деякі типажі персонажів. Як саме – можна буде побачити на прем’єрі. У постановці задіяні актори Анна Бабинська, Жанна Добряк-Готвянська, Олексій Лейбюк, Вололимир Пантелюк, Мирослава Полатайко-Гусак та інші.

Андрій Романченко, художник-сценограф, розповів, що намагався відійти від стереотипного бачення вистави.

“Мені здається, що це нам вдалося”, – вважає він.

За його словами,  сценічна пластика  також сприймається під сучасним кутом, але зберігається дух київського Подолу часів Старицького.

Директор драмтеатру Ростислав Держипільський зауважив, що в цьому сезоні в театрі намагаються брати найкращі зразки української та світової класики. На його думку, глядачі заскучили за яскравою українською комедією.

Держипільський повідомив, що це третя постановка ” За двома зайцями”  в Івано-Франківському драмтеатрі. Попередні були у 50-тих та 80-тих роках, мали довге сценічне життя і користувалися успіхом у глядачів. Держипільський переконаний, що нова версія матиме не менший успіх.

“Команда, яка працює над постановкою,  теж є надзвичайно талановитою і цікавою”, – сказав він.

Додав, що  у постановці задіяні наймолодші актори, студенти і корифеї драмтеатру

“Глядачі матимуть змогу побачити ансамбль всіх поколінь нашого театру”, – зазначив Ростислав Держипільський.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...