Харківські волонтери розповіли франківцям про те, як допомагають біженцям (ФОТО)
06 Бер, 2015 14:43
У рамках проекту “Схід і Захід разом” до Івано-Франківська приїхали волонтери організації “Станція Харків”. На прес-конференції 6 березня вони розповіли про свою роботу для допомоги переселенцям із Донбасу.
За словами волонтерки Олени Винник, Харків в останні дев’ять місяців перетворився на прифронтове місто, туди хлинув найбільший потік переселенців. Волонтерський рух виник стихійно, з червня минулого року. У “Станції Харків” працює приблизно сотня волонтерів, вони вже опікувалися 40 тисячами осіб. Це, в основному, пенсіонери, інваліди, діти, жінки.
Перший пункт видачі гуманітарної допомоги переселенцям облаштували на Харківському вокзалі. Пізніше волонтерам виділили половину VIP-зали для відпочинку. Тут діє зона харчування. Спочатку біженцям роздавали “мівіну”. Зараз, завдяки протестантській церкві та мусульманській общині, організували повноцінні гарячі обіди.
“Станція Харків” забезпечує приїжджим із зони АТО первинну психологічну, юридичну, медичну допомогу, інформаційний супровід, підтримку з працевлаштування. Як кажуть волонтери, їхнє основне завдання – не “посадити біженців собі на шию”, годувати їх постійно, а допомогти дожити до першої зарплати чи пенсії, навчити вести самостійне життя у нових умовах. Для внутрішньо переміщених осіб проводять тренінги і семінари.
Продукти для переселенців постійно приносять харків’яни. Також волонтери влаштовують благодійні концерти та інші заходи.
“На одному з концертів музиканти грали за їжу, – розказала Олена Винник. – Ви знаєте, коли на концерт приходить бабуся з пакетом гречки – це вражає”.
Партнерами “Станції Харків” є інші волонтерські організації, благодійні фонди, мас-медіа. Також з житлом для переселенців, офісом для волонтерів, організацією концертів їм допомагали місцеві бізнесмени. Тоді як держава зовсім не виділяє коштів.
“Формальна співпраця з владою є, але ми не можемо сказати, що допомога з вирішення проблем дієва і своєчасна”, – зауважила Олена Винник.
Волонтери вважають: представники влади досі не усвідомили, що в країні війна, думають, що ситуація на Донбасі локальна, віддалена і їх не стосується.
Також представники “Станції Харків” повідомили, що пропускна система виїзду із зони АТО створює значні труднощі для людей, котрі хочуть втекти від бойових дій. Немає єдиного зразка бланків для оформлення пропуску, тому не можна зареєструватися через Інтернет.