Івано-Франківський драмтеатр представив публіці нову соціальну драму, лише для дорослих

Автор: Людмила Баран

30 Вер, 2014 17:04

Івано-Франківський драмтеатр представив публіці нову соціальну драму, лише для дорослих

В Івано-Франківському академічному облмуздрамтеатрі відбулася прем’єра вистави “Кастинг, або Хто хотів люстрації?” Спектакль йде двома мовами та заторкає важливі теми з життя особистості.

П’єса являє собою цитатну  компіляцію з відомих творів Пелевіна, Грекова, Муравицького, Жванецького. Ця вистава вразить поєднанням легкого розважального сюжету з гостротою одкровення про  особисту відповідальність кожного за все, що відбувається довкола, йдеться на сторінці театру.

“Кастинг” розповідає про те,  на які приниження та нелюдські вчинки готова йти людина заради того, щоб бути відібраною у «топ» суспільства.  Автор вистави пропонує кожному заглянути у власну душу і чесно запитати себе про особисті угоди з совістю.

Одна з головних проблем, піднятих у творі, – це притаманна людині упевненість, що масове  і модне є кращим, ніж власне єство. Заради набуття високого життєвого статусу вона жертвує індивідуальністю.

Автор компіляції вводить для більшого звучання цієї проблеми  мотив національної меншовартості. Ця проблема  до сих пір, на думку режисера, є гострою у нашому суспільстві. Вистава йде на двох мовах: російській та українській. Ситуація двомовності на Україні історично була у силі не одне століття: польська це була мова, чи російська, чи якась інша, – заради отримання вищого  статусу суспільство  завжди обирало «провладну» мову. 

У постановці режисера Андрій Кирильчука задіяне молоде покоління трупи Івано-Франківського драмтеатру.

Глядачів просять звернути особливу увагу на зазначене в афіші застереження: вистава тільки для дорослих.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...