Із Божою поміччю: на Прикарпатті монахині заробляють на печерицях, енергії сонця та макаронах (ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

17 Oct, 2018 21:07

Поділитись публікацією
Із Божою поміччю: на Прикарпатті монахині заробляють на печерицях, енергії сонця та макаронах (ВІДЕО)
Гошівський монастир сестер Пресвятої родини унікальний. Незважаючи на те, що там проживає всього 10 черниць, свій притулок вони перетворили в центр соціального підприємництва.

Першим стартапом для черниць стали шампіньйони, далі були сонячні колектори та макаронний цех. Третину від заробленого сестри передають на добрі справи: для дітей організовують табори, на реабілітацію приймають сім’ї учасників АТО та фінансово підтримують малозахищені родини, повідомляє Бліц-Інфо з посиланням на ICTV.

Сестри-черниці приручають енергію сонця і спрямовують її на користь громаді. Рік розрахунків і на подвір’ї монастиря виросла стіна сонячних колекторів. Ця сонячна система підігріває воду. Завдяки правильним обчиланням, система працює 9 місяців із 12. І так вже п’ятий рік. Проект профінансували доброчинці.

В монастирі 10 сестрер, кожна має вищу освіту, а деякі навіть не одну. Вони порадились і запустили власне виробництво.

“Це є великий гриб, він вважається першим сортом”, – розповідає черниця.

Не зрізати і не виривати шампіньйони з землі, треба викручувати, пояснюють сестри. Грибницю закладають що два місяці. Збір урожаю йде десять днів. За одну посадку збирають три тонни грибів. Графік вирощування пристосували до служіння в церкві, бо щодня вісім годин віддають молитві, вісім на роботу і сітльки ж на відпочинок.

“Щоранку, коли я приходжу сюди треба перевірити температуру, відповідну вологість“,- розповідає сестра Домініка.

Аби запустити таке виробнитво черниці написали бізнес-план, вклали десять тисяч євро. Вирощені гриби збувають у Львові на ринку, мають постійних покупців. Теоретично, за чотири роки бізнес давно б окупився, але третину від заробітку монахині щоразу віддають на добрі справи. Частину грибів споживають самі, маринують, передають в інші монастирі та навіть роздають місцевим, які допомагають їм у господарстві.