Кирил припиняє згадувати патріарха Варфоломія під час богослужіння

Автор: Костинюк Олександр

14 Вер, 2018 18:12

Кирил припиняє згадувати патріарха Варфоломія під час богослужіння

14 вересня Патріарх російської православної церкви Кирил зібрав позачергове засідання синоду Російської православної церкви через приїзд екзархів Константинопольського патріарха в Україну. На засіданні вирішили припинити згадувати патріарха Константинопольського Варфоломія під час богослужіння.

Читайте також: Голос соцмереж. Що франківці думають про надання томосу українській церкві

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на російське видання ТАСС.

“Синод прийняв рішення про призупинення поминання патріарха Константинопольського за богослужінням Російської православної церкви”, – сказав голова відділу зовнішніх церковних зв’язків митрополит Іларіон Волоколамський.

Також в РПЦ пропонують зібрати “всеправославний собор” через ситуацію з наданням автокефалії Українській православній церкві з боку Константинополя.

 “Ми звернулися у своїй заяві до предстоятелів, глав помісних православних церков із закликом ініціювати всеправославне обговорення ситуації в Україні”, – сказав Іларіон.

Нагадаємо, 31 серпня Вселенський патріарх Варфоломій на зустрічі в Стамбулі повідомив предстоятелю РПЦ патріарху Кирилу, що збирається надати Українській православній церкві автокефалію.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!