Клімкін у Франківську розповів, чому віддали Крим і як налагодити збут сільгосппродукції (ФОТО)
30 Лис, 2017 12:41
30 листопада в актовій залі Прикарпатського національного університету Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся зі студентами, громадськими активістами, учасниками АТО, представниками малого і середнього бізнесу, міської та обласної влади.
Перед його виступом підприємці України та Нідерландів говорили про кооперацію, органічну сільськогосподарську продукцію та чому важливо створювати бізнес тут.
“Я переконана, що можна і потрібно створювати все тут, на місцях. Це можливо”, – зазначила студентам Юлія Баволяк, представниця сільськогосподарського підприємства.
“Насправді я теж можу почитати якусь лекцію про європейську інтеграцію з багатьма симпатичним речами. Але я просто хотів поговорити і, якщо хочете, з вами порадитися. Я сьогодні спілкувався у 3 школі з дітьми, які вчать польську. І деякі з них навчаються тут, щоб у майбутньому поїхати навчатися у Польщу. Таким чи іншим чином кожен у житті робить свій вибір. Хтось започаткує бізнес, хтось буде боронити державу, а хтось поїде – це дійсно наш демократичний вибір. Я 7 років поклав, щоб була укладена Асоціація з ЄС, 6 – щоб був безвізовий режим. Зараз це є, ми не гірші, ніж інші, але подивіться, що навколо нас робиться”, – сказав Клімкін.
Він відзначив, що у 2016 році тільки згідно зі статистикою 600 тисяч людей отримали дозволи на роботу за кордоном. 80% – у Польщі. Загалом приблизно мільйон людей працюють у сусідній державі, і таким чином ми допомагаємо польській економіці.
“Але скільки вже залишили Україну і продовжують залишати! Якщо кожен рік по мільйону ураїнців будуть покидати, то скільки нас залишиться за 3 роки, 5? Що нам потрібно для того, щоб іти вперед? Європейський інвестиційний банк дав нам 3 мільярди євро. Ми змогли взяти трохи більше 400 мільйонів. Тому треба відкривати свій бізнес. Є система мікрогрантів, малі кредити, підтримка стартапів. У кожного є ідеї. Що потрібно для кожного з вас , щоб просунути свою ідею? Ви можете поїхати за кордон. Але кому в Європі відомий цей регіон, хто знає про ваші ідеї?
Тому моя ідея дуже проста. Я готовий просто послухати вас. Ми маємо зупинити процес масового виїзду за кордон. Бо хто тут залишиться і буде будувати Україну? А перспектива тут, бо там багато чого зроблено. Уперед нас приведе тільки наша ініціатива”, – сказав Клімкін.
Після Міністр спілкувався у форматі “запитання-відповідь”.
Зокрема, йшлося про можливість існування консультаційного центру з надання допомоги для реалізації проектів. Клімкін зазначив, що створення таких платформ на регіональному рівні буде ефективним.
“Якщо будуть ідеї, то буду розмовляти з ЄС, щоб дали нам допомогу, і, можливо, направили спеціалістів, які допомогли б розкрутити цю ідею”, – сказав Міністр.
Представник сільськогосподарського виробництва запитав, чи можливо налагодити стабільний збут продукції за кордон.
“Якби був гарантований збут, то кожен клаптик був би засаджений. Нам би і субсидій не треба було, ні нічого”, – сказав чоловік.
“Я вважаю, що в цьому і є сенс нашої дискусії. Ми можемо вирощувати суперові речі. Але продукція має за кордон доїхати. Тому повинен бути маленький бізнес, щоб була можливість це зібрати і спакувати. Варто створювати міні-підприємства, взяти невеличкий кредит, покращити технологію – і збут буде”, – відповів Міністр.
Також його просили назвати три головні причини, чому віддали Крим.
“У Росії плани щодо цього були задовго. Вони з’явилися не у 2014 році. Велася і мілітарна, і гібридна стратегія. Єдина причина у тому, що попередня влада довела не тільки армію, а й спецслужби до рівня, коли вони були невідомо чим”, – відповів високопосадовець.
Щодо візового режиму з Росією, то Клімкін вважає, що в’їзд росіян повинен бути під контролем поліції і спецслужб, а також, можливо варто запровадити біометричні візи, передає Галка.