Книгу про старовинні двері та брами міста представили в Івано-Франківську (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

25 Jan, 2017 17:18

Поділитись публікацією
Книгу про старовинні двері та брами міста представили в Івано-Франківську (ФОТО)

Презентація книги “Двері та брами Станіславова” Богдана Губаля та Надії Бабій відбулася 25 січня в Обласній науковій бібліотеці.

У цій монографії йдеться про двері та брами Станиславова (Івано-Франківська) другої половини ХІХ – початку ХХ століття.  Видання насичене докладними кресленнями та схемами, анотаціями до ілюстрацій.Також у залі бібліотеки присутні змогли побачити виставку пастелей Богдана Губаля, інформує “Галка”.

Cпівавтор книги розповів, що давно захоплюється архітектурою нашого міста, особливо періодами неоготики, неоренесансу, сецесії. Невід’ємними для цих стилів є такі деталі як брами, вікна, ліпнина.

“Зараз багато цих елементів на очах зникає. Їх замуровують, вставляють броньовані, пластикові двері, які псують архітектуру”, – сказав Губаль.

Він вважає, що фотографії, креслення та паспортні дані, яких у його книжці понад півтори сотні, допоможуть зберегти важливі архітектурні деталі.

Також Губаль розповів, що раніше у місті було багато майстерень, де двері виготовляли за кресленнямиархітекторів будинків. Це свідчить як відповідально раніше ставилися до цілісного образу будівель. Разом з дружиною Надією вони дослідили, що найбільше майстерень були на колишній вулиці Сапіжинській.

Вулиці Шевченка, Грушевського, Січових Стрільців, за словами Губаля, є носіями неповторного архітектури Станіславова до 1939-ого року.

Кандидатка з мистецтвознавства Надія Бабій додала, що під час роботи над книгою їхнє помешкання було завалене фотографіями дверей.

“Ми звернулися до столярів. Виявляється, що навіть термінологія з виготовоення дверей вже втрачена”,- сказала співавторка видання.

Монографія є першим вітчизняним дослідженням архітектурних деталей як важливих елементів композиції будівель.  Крім того, вона сприяє збільшенню зусиль із збереження культурної спадщини Івано-Франківська.