Косівчани показали міністру екології вражаючі масштаби вирубок Карпат у охоронній зоні (ФОТО)
04 Тра, 2016 14:39
4 травня 2016 року Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак з робочим візитом на Прикарпатті.
Читайте також: Замість спалювати листя, українцям час вчитися його компостувати, - міністр екології Семерак
Під час поїздки з міністром зустрілися місцеві громадські активісти, які запропонували йому оцінити масштаби незаконних вирубок Карпат у Національному природному парку «Гуцульщина», розташованому у Косівському районі Івано-Франківської області. Гостя з Києва вивезли на місце рубок у кузові вантажівки.
Це –численні ледь прикриті пеньки, лисі схили гір у межах парку. Це також самовільно захоплені лісові земельні ділянки, здані у приватне користування з порушенням норм законодавства.
За результатами масштабів побаченого та враховуючи численне ігнорування рішень ряду міністерських комісій Державною екологічною інспекцією в Івано-Франківські області, Остап Семерак дав доручення негайно звільнити начальника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Ігоря Стефурака, інформує кореспондент “Галки” з місця події.
«Незаконні вирубки лісів на території Національних природних парків – це ганьба для нашої держави. Так далі бути не може. Ми повинні зупинити це. Складність питання в іншому, численні звернення до Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області та, навіть, до Державної екологічної інспекції України і Державного агентства лісових ресурсів не зупинили хижацького знищення лісів заповідних територій», – зазначив Міністр Остап Семерак.
Міністр екології та природних ресурсів дав доручення звільнити керівника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, а всіх інших керівників національних парків закликав не допустити порушення природоохоронного законодавства України та, підвищити рівень контролю за дотриманням особливого природоохоронного режиму парків.
Також Остап Семерак нагадав, що незаконна і неконтрольована вирубка Карпатських лісів може призвести до екологічної катастрофи в регіоні, в результаті якої можуть розпочатися зсуви ґрунту, масові паводки, знищення червонокнижних видів тварин та рослин та створення реально загрозливої ситуації для населення.
«Ми будемо працювати над розширенням площ заповідних територій, а тих хто буде продовжувати знищення пралісів Карпат будемо суворо наказувати згідно законодавства України», – зазначив міністр.
Натомість завідувач науковим відділом НПП «Гуцульщина» Любомир Держапільський зазначив, що проблеми тут немає – це звичайна санітарна рубка лісів.