Лицарські бої, кінні перегони, виступи етно-рок гуртів. Прикарпатців кличуть на масштабний історичний фестиваль у Галичі

Автор: Застава Максим

06 Сер, 2018 15:30

Поділитись публікацією
Лицарські бої, кінні перегони, виступи етно-рок гуртів. Прикарпатців кличуть на масштабний історичний фестиваль у Галичі

Про це йшлося в понеділок, 6 серпня, на прес-конференції, присвяченій організації фестивалю історичної реконструкції “Галицьке лицарство”.

Читайте також: На Богородчанщині відновлюють оборонну лінію часів Першої світової (ФОТО)

Фестиваль проходитиме 8-9 вересня в Галичі на Замковій горі в рамках святкування 1120-річчя міста.

Основна мета фестивалю – презентувати Галич як центр українського державотворення, підвищення його туристичної привабливості, можливість залучення інвестицій у розвиток міста.

У програмі передбачені лицарський турнір у різних номінаціях, постановка вистави Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. І.Франка на сеедньовічну тематику, кінні перегони, мотопробіг, фаєр-шоу. Також всі охочі зможуть насолодитися давньогалицькою кухнею, взяти участь у майстер-класах. На території фестивалю функціонуватиме ярмарок старовинних промислів і проходитиме турнір лучників. Особливий гість фестивалю – культовий прикарпатський етно-рок гурт “Familia Perkalaba”, інформує “Галка“.

Начальник управління культури, релігії та національностей облдержадміністрації Володимир Федорак каже, що фестиваль дозволить відчути древню українську традицію, дух епохи стародавнього Галича.

“Цього року запланована ціла низка цікавих подій у рамках відзначення дня міста Галича. Це дійство буде непересічним, цікавим. Серед заходів хочу виокремити реконструкцію боїв у справжніх обладунках, що дозволить усім присутнім поринути в Середньовіччя”, – каже Федорак.

Депутат облради Сергій Адамович зауважив, що фестиваль одночасно є й елементом втілення регіональної програми Давній Галич.

“Це місто є одним із популярних туристичних атракцій Франківщини. Крім Середньовічних змагань, заплановані й виступи етно-рок гуртів, вистава театру із зірковими складом під керівництвом Ростислава Держипільського”, – каже Адамович.

“Ми завжди, проїжджаючи повз Галич, задумувалися, яким же було життя в місті у часи Середньовіччя. Наш захід має на меті показати це. Фестиваль плануємо робити щорічним. Хочемо збільшити потік туристів до самого міста, щоб воно стало ще популярнішим серед українських і закордонних туристів”, – кажуть організатори.

Сергій Ващук, представник лицарського клубу, каже, що Україна славиться не лише своїми середньовічними лицарями, але й теперішніми. Завдяки цьому фестивалю збірна українських лицарів зможе підготуватися до міжнародних змагань.