Марцінків: Створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в Україні свідомо дискредитується

Автор: Турій Роман

06 Чер, 2014 07:40

Поділитись публікацією
Марцінків: Створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в Україні свідомо дискредитується

Жителі багатоквартирних будинків потребують упорядкованого законодавства, яке стимулюватиме створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Тому фракція «Свободи» виступає за докорінні зміни в галузі житлово-комунальних послуг і житлово-комунального господарства.

Читайте також: Житло для ВПО: обіцянки та реальність Прикарпаття, — фактчек “Галки”

Про це під час розгляду законопроекту про внесення змін до закону про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків на засіданні Верховної Ради заявив народний депутат, член Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики нардеп Руслан Марцінків.

«Фракція ВО “Свобода” переконана, що самоорганізація власників квартир багатоквартирних будинків це єдиний спосіб забезпечення належного утримання і збереження багатоквартирних житлових будинків та покращення якості комунальних послуг», – сказав Руслан Марцінків.

За його словами, його фракція підтримує ці законодавчі ініціативи, які впорядковують порядок набуття членства в ОСББ та перекривають схеми захоплення керівництва ОСББ з боку сторонніх осіб, інші можливі зловживання в управлінні ОСББ.

Це питання потребує негайної державної підтримки з боку профільному міністерства. Саме кінцевий споживач – мешканець багатоповерхівки – найбільше нині зацікавлений в ефективності житлово-комунальних послуг. ОСББ має стати для мешканців багатоповерхівок тим інститутом управління спільною власністю, за допомогою якого саме вони, а не ЖЕКи чи компанії з управління, визначають пріоритети і контролюють якість наданих послуг.

«Створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в Україні, на жаль, загальмоване і свідомо дискредитується. Останніми роками держава повністю усунулася від обіцяної фінансової підтримки і проведення в будинках, у яких мешканці створюють ОСББ, капітального ремонту. І тільки місцеві громади надають допомогу об’єднанням співвласників. Але місцеве самоврядування сьогодні має настільки мало можливостей фінансувати ОСББ, що без підтримки держави ми самотужки з цим не впораємося. Також без вирішення залишається питання передачі у власність або користування об’єднань співвласників прибудинкових територій і, як наслідок, масові конфлікти, – каже Марцінків. – Фактично політика в житлово-комунальній галузі спрямована на захист інтересів постачальників послуг, монополістів, управлінських компаній, так званої комунальної мафії».

Депутат наголосив: усі останні роки потужне олігархічне лобі сприяло утворенню управлінських компаній, які, особливо у великих містах, створювали об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків штучні перешкоди. Тому ухвалення цих змін до закону «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» дозволить ефективно вирішити ці проблеми, перекрити зловживання, які є при вступі, адже в деяких містах сьогодні вимагають до 10 відсотків від вартості квартир при вступі в об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.