Містобудівна рада рекомендує провести конкурс проектів забудови ділянки перед Бастіоном

Автор: Людмила Баран

21 Кві, 2015 16:30

Поділитись публікацією
Містобудівна рада рекомендує провести конкурс проектів забудови ділянки перед Бастіоном

На містобудівній раді в Департаменті архітектури 21 квітня обговорили проектну пропозицію Центру сімейного дозвілля на вулиці Новгородській. Фахівці рекомендують замовнику будівництва пошукати варіант проекту, який збереже історичне середовище та не закриватиме від поглядів фортечну галерею.

Проектант Олександр Микуляк представив на засіданні ескіз 2009 року, виконаний австрійцем Міхаелем Шишковцем. А також – свій проект-адаптацію ескізу, яку робив впродовж одного року.

За словами архітектора, у будівлі має працювати центр розваг для дітей з різними гойдалками та атракціонами, на зразок того, що є у Львові на вулиці Стрийській. За проектом, у споруді 3,5 поверхи, висота – 19 метрів, фасад покритий дорогими композитними панелями.

Олександр Микуляк розповів, що колись на ділянці було 20 гаражів. Замовник все викупив, приватизував територію.

«Якби він не робив там стоянку, то все було б тихо. А зараз люди звикли до стоянки, громадськість звикла до відкритого простору, – зазначив Микуляк. – У місті є така тенденція говорити, що всі архітектори – це вороги міста».

Автор проекту стверджує, що не забрав ні одного метру квадратного із замощеної ділянки стоянки, крім площі двох колон 40 на 40 сантиметрів. Залишив, як і тепер, 18 автомобільних місць.

За словами Микуляка, відповідно до розрахунків цієї кількості місць має вистачити і на клієнтів Центру дозвілля. На його думку, варто було б зробити підземний паркінг. Але це складно, зважаючи на геологічну ситуацію ділянки.

«Бастіон повністю закрито з усіх боків. Це була остання ділянка, з якої його було видно. Власне, через це й почалася вся дискусія, адже будівля повністю закриває Бастіон», – сказав громадський активіст Денис Квасов.

«Цей проект – компроміс між нашим баченням і потребою замовника. Ми намагалися максимально відкрити Бастіон, – зауважив Олександр Микуляк. – Добре, що почалися дебати, можливо це вплине на бачення замовника».

проект

Більшість представників містобудівної ради висловили вдячність забудівнику Олегу Заріцькому за те, що він подарував місту “Бастіон”. Хотіли б, щоб він був послідовним та далі беріг історичне середовище. Сам забудівник не зміг прийти на містобудівну раду, бо поїхав у відрядження.

Вислухавши зауваження, представник замовника Василь Деркач сказав: «Якщо нам вдався Бастіон, то вдасться і проект забудови Новгородської».

Голова спілки архітекторів міста Микола Капак вважає, що в першу чергу слід зробити історико-містобудівельне обґрунтування будівництва на ділянці, далі –конкурс, а вже потім розглядати це питання.

«Повинен бути проведений конкурс із залученням спеціалістів, проектних організацій, тому що це дуже відповідальна ділянка. Має бути кілька варіантів, з-поміж яких обиратиме громадськість і спеціалісти», – заявив Микола Капак.

Цю ідею підтримав також директор Департаменту містобудування й архітектури. На думку Володимира Гайдара, конкурс дозволить знайти несподівані рішення. Він вважає, що  для цієї ділянки має бути знайдене  комплексне урбаністичне рішення,а не просто зведення однієї будівлі певної висоти чи поверховості. Також на думку Гайдара, основною функцією ділянки не має бути паркування автомобілів, адже пріоритетом у місті повинен стати пішохід.

Менеджерка фортечної галереї Катерина Чередніченко нагадала, що резонанс довкола проекту є надмірним і мова про негайне будівництво на цій ділянці не йде. 

“Ми готові до пропозицій, готові спілкуватися. Олег Заріцький не втікає від громадськості”, – зазначила Катерина Чередніченко.