Місцеві паралімпійці, призери міжнародних змагань, просять у влади більше коштів на підготовку

04 Sep, 2018 13:59

Четвертого вересня у Франківську відбулась зустріч з переможцями та призерами чемпіонатів Європи з легкої атлетики за паралімпійською програмою.

Зокрема Павло Волуйкевич здобув срібну нагороду на Чемпіонаті Європи з легкої атлетики за паралімпійською програмою в бігу на дистанції 1500 метрів з результатом 3.58,46 (тренери – ЗТУ Євген Єрузель та Ольга Ознака).

“Готувались у Черкасах. На турнірі було трохи важко, але ми боролися до останнього. Головними моїми суперниками були португалець та поляк”, – розповідає спортсмен.

Павло зазначив, що їм хотілось би щоб фінансування та підтримка від влади були кращими, інформує “Галка”.

На цих же змаганнях здобула срібну медаль Юлія Шуляр – в бігу на дистанції 400 метрів з результатом 58,51. Через травму дівчина не змогла прийти на прес-конференцію.

Тренер з легкої атлетики Володимир Антонець розповів, що спортсмени з різними вадами гарно виступають на змаганнях, але їм бракує фінансування.

“Для спортсменів дуже важливим є харчування, тож хотілось, щоб воно було правильним та збалансованим, але на це бракує коштів”, – коментує тренер.

Також з журналістами зустрівся Василь Біленко – чемпіон Європи з легкої атлетики серед людей з вадами інтелекту на дистанції 400 метрів з бар’єрами та 110 метрів з бар’єрами у Париж.

“Свою підготовку до змагань проводили у Франківську. Змагання у Парижі були складними, спочатку затримали старт, потім вже на фініші я впав, бо був сильний дощ”, – зазначає легкоатлет.

Заступник начальника управління спорту ОДА Костянтин Лисейко зазначив, що в планах з січня надавати стипендію для параолімпійців області.

“У нас дуже мале бюджетне фінансування, але сподіваюсь, що це рішення вступить в дію. Адже результати наших спортсменів дуже хороші”, – додає Лисейко.