“Мобілізація нам не страшна”, – складено перелік необхідних речей для призовника

Автор: Турій Роман

31 Лип, 2014 14:29

Поділитись публікацією
“Мобілізація нам не страшна”, – складено перелік необхідних речей для призовника

Як відомо,24 липня після підписання відповідного указу Президента, розпочалася нова хвиля мобілізації. На численні просьби близьких і рідних призовників, які турбуються про комфорт і безпеку майбутніх захисників Вітчизни, ми публікуємо приблизний список речей для призовника, які потрібні українському солдатові.

Солдати, що перебувають у зоні АТО рекомендують з собою мати власні предмети  побуту.  А це рюкзак(бажано чорного кольору), спальний мішок та карімат. Згадані засоби вам обійдуться приблизно у 700 гривень.

З особистих речей бажано брати тільки те, що насправді може стати в пригоді.  Потрібними будуть такі речі як мобільний телефон (бажано з хорошою батареєю), годинник (з протиударним корпусом і водостійкий), ліхтарик (щоб його можна закріпити на головний убір),ніж (розкладний), фляга, а також ложка, кружка, миска (обов’язково металеві).

Щодо одягу, волонтери на цю гарячу пору рекомендують мати з собою головний убір (від сонця, можна звичайну бейсболку або бандану), хоча б один комплект термобілизни (він трохи дороговартісний – в районі 600 гривень), вітрівку або дощовик, джинси (однієї пари достатньо) , кросівки, 3 – 4 футболки, майки, труси. Бажано мати спеціальні стрілецькі рукавички.

Із засобів гігієни знадобляться зубна паста і щітка, мило, гель для душу,рушник (краще темного кольору), набір для гоління, крем для обличчя (можна дитячий) , вологі серветки (3-4 упаковки)  і туалетний папір (2-3 рулони), а ще нитки та голки.

Обов’язково потрібно з собою мати невеличку аптечку у якій має бути найнеобхідніше. За порадами медиків туди можуть увійти стерильний бинт і вата, гумовий джгут,лейкопластир, йод, знеболюючі таблетки, активоване вугілля, засіб для призупинення кровотечі, найчастіше використовують”Целокс”, коштує він від 300 грн.

Із їжі, порада для люблячих матусь і дружин, вона має бути така, щоб вистачило на перший час. А це: консерви рибні або м’ясні з максимальним терміном придатності (2-3 банки),  печиво, вода і шоколад.

Необхідно мати гроші, на всякий випадок, поки не будуть виплачувати зарплату.

Звісно, засоби захисту мають видаватися відповідним органом, проте якщо є можливість, варто мати бронежилет. Він повинен бути не нижче четвертого класу захисту ( а такий коштує від 4-х тисяч гривень). Також солдату необхідний шолом (найкраще – кевларовий, не нижче другого класу захисту  від 3,5 тисяч гривень). У цей список також входить балаклава – це захисна маска ціною приблизно 70 гривень. Камуфляж, бажано не синтетичний(власний одяг і по розміру підійде, і буде ближчий до серця), але обійдеться вам  приблизно у 700 гривень. Теж саме з берцами – 500 гривень.

Нагадаємо, що в Івано-Франківську масово роздають повістки, а призовники з’являються у місцеві війсккомати.