На Франківщині триває масштабна наукова конференція, присвячена машинобудуванню (ФОТО)

Автор: Застава Максим

07 Лют, 2019 09:05

Поділитись публікацією
На Франківщині триває масштабна наукова конференція, присвячена машинобудуванню (ФОТО)
Днями в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу стартував масштабний науковий форум – VІІІ Міжнародна науково-технічна конференція «Прогресивні технології у машинобудуванні», яка триватиме до 8 лютого.

Читайте також: Наукова конференція та угоди про співпрацю: Університет нафти й газу святкує 54-річчя (ФОТО)

Організаторами конференції виступили – ІФНТУНГ (кафедра комп’ютеризованого машинобудування Інституту інженерної механіки) та Національний університет «Львівська політехніка». Конференція відбувається за технічної та фінансової підтримки мережі магазинів MOYO, ТОВ «Кулев-Інвест», ТОВ «Рефіт», Інженерно-виробничий центр «Європрилад», Міжгалузевий науково-виробничий центр «Епсілон ЛТД», LEONI.

На цей час ІФНТУНГ став науковим осередком, в якому провідні фахівці обговорюють на міжнародному рівні актуальні питання розвитку технологій, прогресивних методів обробки і технологічного обладнання в машинобудуванні.

Проблематика об’єднала велику кількість науковців – понад 90 вітчизняних вчених з різних куточків України та близько 20 – з інших держав (Польщі, Румунії, Боснії і Герцоговини, Німеччини, Італії, Іспанії). У роботі конференції також взяли участь фахівці академічних, науково-дослідних, проектних інститутів, машинобудівних підприємств та ін, пише “Галка” з посиланням на прес-службу Івано-Франківської ОДА.

Із вітальним словом до присутніх звернувся ректор університету, професор Євстахій Крижанівський. Він підкреслив, що у світі є дуже багато проблем, але їх вирішення неможливе без застосування новітніх прогресивних технології у всіх галузях.

“Наш університет працює в енергетичній галузі. Так склалося, що в енергетичному балансі України нафта і газ займають понад 50%. І для того, щоб наша держава була енергонезалежною й енергоефективною, ми повинні розвивати цю галузь. Але які б технології не були напрацьовані науковцями, якщо немає належного рівня машинного обладнання, не буде розвинене машинобудування, яке забезпечить реалізацію цих технологій, означену проблему неможливо буде вирішити”, – каже Крижанівський.

Також науковець зазначив, первинною основою прогресу можна вважати сучасне ефективне машинобудування, розвиток якого потребує фундаментальних знань справжніх фахівців.

“Ми зібрались тут, щоб знайти нові ефективні шляхи розвитку машинобудування, розширити зв’язки між вченими різних країн, налагодити тісну співпрацю між навчально-науковими закладами та виробничими підприємствами. Також наше головне завдання – згенерувати пропозиції щодо створення всіх необхідних умов для збільшення зацікавленості абітурієнтів інженерними спеціальностями, адже за ними майбутнє”, – наголосив Крижанівський.

Тематика конференції охопила низку актуальних проблем, серед яких актуальні питання, тенденції розвитку, економічні та організаційні аспекти механічної інженерії, інженерної освіти і наукових досліджень; прогресивні технології машинобудівних виробництв, розробки, виготовлення та дослідження машинобудівної продукції; інформаційні технології, комп’ютерне проектування та моделювання технологічних процесів; інженерія мехатронних систем та інші.

Після пленарного засідання конференція продовжила роботу в секціях у м. Яремче.