В Україні триває реформа охорони здоров’я. В рамках децентралізації на Прикарпатті планують створити госпітальні округи.
Про це розповів директор департаменту охорони здоров’я Мирон Матейко під час брифінгу 1 березня.
За його словами, у рамках реформи чіткіше відмежують первинну та вторинну меддопомогу, що дасть змогу покращити надання послуг.
В області мають функціонувати 5 госпітальних округів. Їх створюють по територіальному принципу, враховуючи кількість населення та доступність до лікарень. Мова про Калуш, Коломию, Косів, Надвірну та Івано-Франківськ.
Таку пропозицію надіслали Міністерству охорони здоров’я.
“Ніхто ніякі лікарні не скорочує. Це питання реорганізації”, – прокоментував Матейко.
На думку фахівця, у районних центрах є належне медобладнання, кваліфіковану допомогу надаватимуть у центральних лікарнях.
“Кожен має мати сімейного лікаря, з яким укладатимуть угоду”, – сказав Матейко.
На базі амбулаторій рекомендують призначати головного лікаря, створювати окрему юридичну особу. Вони будуть обслуговувати об’єднані територіальні громади, яких є 11.
Головний лікар області вважає, що потрібно створити реєстр пацієнтів та придбати комп’ютери, щоб повноцінно вести базу даних. Це першочергове завдання. Вже після цього людям слід укладати угоду з сімейними лікарями.
Щодо вторинної меддопомоги, то зменшилася кількість фінансування. “У нас забагато ліжкового фонду”, – каже пан Мирон.
Процес організації первинної та вторинної допомоги мають завершити до кінця року.
Також він наголосив на необхідності покращення надання екстренної меддопомоги. Згодом планують облаштувати диспетчерський пункт. Буде змога легше фіксувати всі виїзди до хронічних хворих, чим мають займатися сімейні лікарі.