Вже майже рік в Івано-Франківську діє реформована Аварійна служба Муніципальної інвестиційної управляючої компанії. “Галка” дізнавалася, чим аварійники займалися впродовж цього часу.
Читайте також: Понад пів сотні дерев на прибудинкових територіях повалив буревій - Теплий дім (ФОТО)
Як розповів начальник аварійної служби Володимир Фролов, раніше вона підпорядковувалась міськвиконкому. Після того, як увійшла у структуру МІУК, покращилося фінансування та технічна база.
“Раніше – що заробили, те і мали. Це так, якби пожежникам платили тільки за виїзд на гасіння пожежі. Тепер зарплата надходить вчасно, покращилися умови, отримали нове приміщення”, – сказав Фролов.
Він повідомив, що станом на 24 листопада служба отримала всього 3831 заявку. У середньому отримують 12 заявок на день.
Всього у службі 21 працівник, включно з керівником. Чергують дві бригади. До складу однієї входять двоє електриків, до іншої – зварних та двоє сантехніків. Чергують з 16 до 8 години, на вихідні й свята – з восьмої вечора до восьмої ранку.
Як зауважив керівник, вони їдуть на виклик не довше, ніж 15 хвилин. Через колір форми аварійників часом плутають із медиками швидкої допомоги.
“Бувають випадки, що наші приїхали на виклик, зробили роботу і вертаються, а людина досі чекає на швидку”, – зауважив Фролов.
Аварійна служба обслуговує тих мешканців, у яких управителем є МІУК, та деякі ОСББ, які уклали договори на їхні послуги.
“Ставлення мешканців змінилося у ліпший бік. Люди іноді не вірять, що на їхній виклик приїхали так швидко. Проблеми у тому, що багато людей не розуміють специфіки роботи Аварійної служби”.
Наприклад, аварійники МІУК не можуть лагодити дворову каналізацію, тому що це у компетенції водоканалу, тільки його працівники, коли потрібно, мають право відімкнути водопостачання на цілій вулиці.
Також, як розповів Фролов, труднощі виникають, коли мешканці намагаються самі щось полагодити. Найчастіше такі випадки стаються у суботу, коли в людей є час. Як правило, це закінчується викликом аварійної служби.
У вересні збільшується кількість заявок щодо забитої каналізації. Фролов пов’язує це з тим, що у місті поселяються нові студенти, які ще не знають, що не можна викидати в унітаз сміття.
Очільник аварійної служби розповів, що невдовзі вони матимуть збільшення техніки і працівників. Місто закуповує чотири трактори, які прибиратимуть сніг, підмітатимуть вулиці тощо.