Нардеп Шевченко вважає свої вислови про гідру і “дашки по вісім” гіперболою та алегорією (ДОКУМЕНТИ)
03 Гру, 2014 14:30
Народний депутат Олександр Шевченко нагадує, що оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості. Про це йдеться в листі депутата на адресу КП “Єдиний розрахунковий центр”, який є у розпорядженні редакції Галки.
Читайте також: «ПБС» Шевченка отримає понад мільярд гривень на ремонт дороги на Буковині
Як відомо, Олександр Шевченко під час змагань за посаду народного депутата звернувся до іванофранківців через засоби масової інформації щодо тлумачення ним виразу “гідра корупції”.
“Мене часто запитували, що я мав на увазі, коли… вжив вираз “гідра корупції”. Дехто жартував з цього приводу, але жартів мало…
“Гідра корупції” – це схеми сучасних “остапів бендерів” з автомобільним паркуванням та створенням безконтрольних монополістів в комунальній сфері з їхніми “дашками за вісім”, якщо насправді вони коштують “три”, – обурювався у ЗМІ пан Шевченко.
У відповідь на таку заяву до кандидата у нардепи звернулося керівництво підприємства “Єдиний розрахунковий центр”. У своєму листі, копія якого також є у розпорядженні Галки, підприємство припускає, що “ймовірно, мова йде про роботу комунального підприємства «Єдиний розрахунковий центр», підзвітного і підконтрольного міській раді на якому лише за 2013 рік було проведено понад 200 планових та позапланових перевірок від біля 20 контролюючих органів.
Також ймовірно, мова йде про дашок будинку на вул. Сорохтея, чий проект та кошторис було завчасно опубліковано у мережі інтернет.”
З огляду на такі припущення наглядова рада ЄРЦ просила
- Підтвердити чи спростувати, що зазначені тези у виступі від Вашого імені стосуються роботи івано-франківського КП «Єдиний розрахунковий центр».
- Підтвердити чи спростувати, що зазначені тези у виступі від Вашого імені стосуються дашка будинку №16 по вул. Сорохтея в Івано-Франківську.
- Провести перевірку особисто чи за Вашим дорученням – іншим компетентним органам з питання дотримання законодавства, відповідності кошторисної вартості та інших питань на Ваш розсуд з зазначеного вище питання.
- Підтвердити публічно чи спростувати наведені вище тези залежно від відповідності їх розуміння та результатів проведених перевірок.
Як слідує з відповіді депутата, викладена у листі ЄРЦ інформація є “нічим іншим аніж особистими припущеннями щодо оціночних суджень, котрі висловлені у зверненні народного депутата України О. Шевченка“.
Відповідно до ч.1 ст.30 Закону України “Про інформацію”, нагадує депутат, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за висловлення оціночних суджень. Оціночними, нагадує О. Шевченко, є “висловлювання, що не можуть бути витлумачені як такі, що містять фактичні дані, зокрема з огляду на характер використання мовно-стилістичних засобів (вживання гіпербол, алегорій, сатири)“.
Народний депутат, звертає увагу Шевченко, не повинен підтверджувати, спростовувати чи проводити перевірку особистих припущень. При цьому додатково нардеп роз’яснює можливість самостійного звернення підприємства до правоохоронних органів за перевіркою наявності чи відсутності корупційної складової.