Обласна рада скасувала положення про роботи на руслах рік, яке критикувала прокуратура
23 Вер, 2016 16:54
На сесії обласної ради 23 вересня вирішили скасувати Порядок проведення руслоочислювальних та русло регулювальних робіт, який діяв відповідно до рішення депутатів від вересня 2011 року.
Причиною того, що розглянули рішення про скасування, є подання прокурора.
Начальник обласного управління водних ресурсів Роман Михайлюк сказав, що основним принципом цього порядку було виконання робіт без залучення бюджетних коштів для берегоукріплення, зменшення паводків тощо у межах розроблених проектів.
«Рішення не передбачало несанкціонований вивіз гравійної суміші за межі території проведення робіт», – наголосив Михайлюк.
За його словами, з 2011до 2015 рік управління стежило за проведенням робіт відповідно до порядку.
«Враховуючи резонанс, який за останній час крутиться довкола руслоочисних робіт, було винесено на розгляд депутатів рішення про скасування порядку про проведення руслоочисних робіт. Не думаю, що це вирішить питання про незаконний забір піщано-гравійної суміші, а навпаки – усугубить його», – зазначив Михайлюк.
Голова обласної ради Олександр Сич зауважив, що варто скасувати порядок, щоб нічого поганого не робилося під прикриттям обласної ради, а за той час напрацювати новий порядок русло регулювальних робіт.
Депутат Остап Дзеса сказав, що немає державних коштів на проведення руслоочисних робіт. Прийнятий порядок був потрібний, але депутати зробили помилки: не встановили часові рамки й об’єм відбору щебеню, тож підприємці почали зловживати.
«Основний принцип був не красти. На жаль, недобросовісні підприємці вважають місця руслорегулювальних робіт своїми кар’єрами», – зазначив Дзеса.
Депутат Манолій Піцуряк сказав, що, як крали так і будуть красти, але в місцевих мешканців не варто забирати можливість ремонтувати районні дороги за рахунок щебеню з їхньої території.
Ольга Галабала наголосила, що коли скасуютье положення, на нових об’єктах не буде надано дозволів, але на всіх 45-ти погоджених об’єктах роботи будуть тривати. На сімох об’єктах роботи були здані. Лише на двох-трьох все добре, на інших – екологічні катастрофи.