Палац Потоцьких та Промприлад отримають нове дихання під час фестивалю Порто Франко (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

19 Кві, 2017 13:45

Поділитись публікацією
Палац Потоцьких та Промприлад отримають нове дихання під час фестивалю Порто Франко (ФОТО)

З 14 до 18 червня у місті триватиме міжнародний мистецький фестиваль “Порто Франко”. Він має перетворити Івано-Франківськ на культурну столицю України.

Читайте також: У Франківську презентували виставку одного з найдавніших польських музеїв зі Львова (ФОТО)

Однією з основних локацій фестивалю стане будівля Палацу Потоцьких. Саме тут 19 квітня влаштували прес-конференцію, під час якої організатори фестивалю  розповіли, що готують для франківців та гостей міста.

Засновник “Порто Франко” Роман Григорів розказав, що історія фестивалю тягнеться з 2010, його влаштовували два роки поспіль, а 2016-ого провели разом з київським “Гогольфестом”. Цього літа на поціновувачів мистецтва чекає не менш масштабне дійство. Звучатиме  джазова, експериментальна, класична музика.  Проводитимуть близько 10-20 подій щодня. Візуальне й музичне мистецтво інтегрують у міський простір, поєднуватимуть музику з архітектурою. Приїде багато іноземних митців.

” У нас є амбіція щоб фестиваль набув не лише українського,  а і європейського значення”, – сказав Григорів.

Cпіворганізатор фестивалю Ростислав Держипільський заявив, що Івано-Франківськ знову стане культурною столицею країни.

“Цьогорічний меседж – “Відкритий порт”. Івано-Франківськє, як порт,  приймає найкраще з усього світу, – розказав Держипільський. –  Все буде не менш потужно, як минулого року. Всі хто приїде до нас буде учасниками мегакрутих подій”.

Він додав, що відкриття “Порто Франко” планується  влаштувати 14 червня, організують світлове шоу  на даху театру, у фойє та на площі перед спорудою.

Технічний директор фестивалю Володимир Гайдар повідомив, що весь центр Івано-Франківська житиме фестивалем. Крім театру, залучать такі локації, як Театр ляльок,філармонію, залізничний вокзал, міське озеро, а також Палац Потоцьких та будівля заводу Промприлад.

“Споруда палацу – це такий контейнер з нашаруваннями різних історичних пластів. Ми плануємо внести сюди нове дихання”, – зауважив Гайдар.

Куратор візуальної частини фестивалю Анатолій Звіжинський розказав, що основною локацією для візуального мистецтва стане колишній   хірургічний комплекс військового шпиталю, який був у будівлі Палацу Потоцьких.  Тут представлятимуть свої роботи близько тридцяти митців  з України та інших країн.

Куратор театральної частини Олексій Гнатковський розповів, що у глядачів буде можливість побачити виставу франківського театру  і львівського театру “Слово і голос”,  виставу відомого режисера Влада Троїцького та одного з найвідоміших режисерів з Литви Еймунтаса Някрошюса “Майстер голоду” за Кафкою.