Печеніжинська об’єднана територіальна громада перша в Україні, – Дзвінчук
28 Лип, 2015 11:45
Сьогодні, 28 липня, в Івано-Франківську відбулася прес-конференція з приводу утворення першої в області та в Україні об’єднаної територіальної громади.
Читайте також: У Франківську відбулися урочистості з нагоди Дня державної служби
Участь в обговорені взяли керівник апарату ОДА Руслан Панасюк, Дмитро Дзвінчук, сільський голова смт. Печеніжин Ігор Довірак та сільський голова села Марківка Михайло Стефанюк.
Нагадаємо, минулого тижня обласна рада прийняла перспективний план утворення об’єднаних територіальних громад в області та схвалила утворення Печеніжинської об’єднаної громади.
Так, до першої ОТГ в області ввійшли 8 населених пунктів – смт. Печеніжин, села Молодятин, Марківка, Малий Ключів, Рунгури, Слобода, Сопів, Княждвір.
“Ми перші в Україні утворили об’єднану громаду. Однак не варто зменшувати значення того факту, що у нас є перспективний план і всі решту громад, які є в плані, їх територіальні центри ініціювали процес об’єднання. І я смію запевнити, що і це ми зробили першими в Україні”, – каже Дмитро Дзвінчук.
Сільський голова, і наразі голова об’єднаної громади Ігор Довірак не приховує – жителі зараз перебувають у невідомості і очікуванні від реформи.
”Я розумів і розумію, що в державі зараз є мета змінити радянський устрій, змінити спосіб мислення. Перебуваючи в європейських державах я бачив, на скільки влада є близькою до людей, як людям легко вирішувати свої проблеми. Так, зараз у населення є перестороги, бо зараз перебуваємо в очікувані і невідомості”, – розповідає Довірак.
За словами Довірака, громада хоче якісних послуг, розвитку інфраструктури і саме соціально-економічні показники були його основним аргументом за об’єднання:
“Моя громада за наймінімальнішими розрахунками отримує 6 мільйонів гривень на соціально-економічний розвиток. В моїй громаді 17,5 тисяч населення, то за примітивним і неправильним розрахунком, але на тисячу жителів вийде 300-350 тисяч. Зараз ми не можемо нічого запропонувати. Люди питають, люди бояться. Людям потрібно пояснювати”.