Підприємці Івано-Франківщини об’єднуються, щоб відстоювати свої інтереси у місцевій владі

Автор: Людмила Баран

14 Вер, 2015 21:21

Поділитись публікацією
Підприємці Івано-Франківщини об’єднуються, щоб відстоювати свої інтереси у місцевій владі

Івано-Франківська область увійшла до трійки областей України, де впроваджується проект “Впевнений бізнес – заможна громада”. Він спрямований на  створення сприятливого середовища для малого та середнього підприємництва. А також – на зменшення корупційних впливів на бізнес-діяльність.

Читайте також: Подолати хибні враження про регіони: громади Прикарпаття та Донеччини прокладають "міст" співпраці

У рамках проекту в Івано-Франківську 14 вересня відбувся семінар, на якому представили результати експертного аналізу та пропозицій до обласної програми підтримки малого та середнього підприємництва. Участь у заході взяли активні підприємці, представники об’єднань малого й середнього бізнесу, працівники Центру зайнятості, Фонду підтримки підприємництва та інші. 

Координаторка проекту в області, очільниця МГЦ “Еталон” Леся Аронець розповіла, що учасники проекту провели антикорупційний моніторинг нормативно-правових актів  Івано-Франківського міськвиконкому з 2011 до 2014 року.

Таких документів було близько 4 тисяч. З них відібрали ті акти, які стосувалися  будівництва, землеустрою, розміщення зовнішньої реклами, оренди приміщень. Далі експерти проекту напрацювали пропозиції змін до 30 актів для покращення підприємництва  та направили їх міській владі.

Корупційним впливом, як сказала Леся Аронець, є навіть те, що регуляторні акти міськвиконкому були прийняті з порушенням процедури. Наприклад, недостатнє оповіщення громадськості. Водночас дуже велика проблема – брак активності самих підприємців, їхньої участі у вирішенні актуальних для них питань.

“Коли оголошувалися громадські слухання щодо питань, які стосувалися забудівельників, приходили лише працівники виконкому і відповідних установ, а підприємці, яких це стосувалося, були відсутні на обговоренні”.

Друга частина ініціативи – перегляд регіональної програми підтримки малого та середнього бізнесу та внесення до неї доповнень. Приміром, щодо підтримки підприємців-переселенців з Луганської і Донецької областей.

За словами Лесі Аронець, підприємцям не варто очікувати, що влада сама вирішуватиме їхні проблеми. Тож у рамках проекту налагоджують партнерські відносини між працівниками бізнесу для лобіювання їхніх інтересів.

“Сьогоднішній семінар дав такий поштовх, щоб правильно об’єднати підприємців, щоб знати, як лобіювати свої інтереси. Щоб показати, що  когорта підприємців не буде просто мітингувати, а сяде за стіл переговорів і розмовлятиме як дієві партнери для покращення добробуту всієї громади”, – сказала Леся Аронець.

Напрацьвані ініціативи виноситимуть не лише на регіональний, а й на національний рівень. Багато пропозицій буде винесено на пленарне засідання 30 вересня у Верховній Раді.

“Один підприємець нічого не вирішує, а коли об’єдналися в коаліцію, мережу чи асоціацію, це дійсно є сила. Така, що не  вимагає грошей від держави, а відстоюєсвої інтереси і допамагає іншим”, – вважає Аронець.

Проект «Впевнений бізнес — заможна громада» впроваджується з вересня 2014 року за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Його реалізацію забезпечує Центр міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ), партнером якого в області є Молодіжний громадський центр “Еталон”. Крім Прикарпаття, участь у проекті беруть Сумська та Вінницька області.

Теги: