Прикарпатські депутати обурені заробітною платою у гірських районах

Автор: Зелінська Тетяна

17 Тра, 2019 11:20

Поділитись публікацією
Прикарпатські депутати обурені заробітною платою у гірських районах

У п’ятницю, 17 травня, в Івано-Франківську розпочалась двадцять восьма сесія обласної ради.

Під час сесії розглянули питання Про звернення обласної ради щодо внесення змін до Закону України “Про оплату праці”.

Прикарпатські депутати звертаються до Верховної Ради України з метою підтримки та захисту прав громадян, які працюють на території населених пунктів, яким надано статус гірських населених пунктів, інформує “Галка”.

Голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Микола Піцуряк зазначив, що дане питання розглядали на комісії ще у лютому, але з технічних причин його не винесли на минулу сесію. За його словами, 25% гірських «ховають» у мінімальну заробітну плату, тому депутати вимагають, щоб 25% були понад мінімальну заробітну плату.

Зокрема, згідно частини 1 статті 3 Закону України від 24.03.1995 № 108/95-ВР “Про оплату праці” (у редакції Закону № 1774) мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Отже, до розміру мінімальної заробітної плати не мають враховуватися виплати, які не залежать від виконаної працівником норми праці.

Крім того, за змістом пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від  11.08.1995 № 648 “Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах” на підприємствах, в установах, організаціях та військових частинах, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, тарифні ставки і посадові оклади працівників, визначені генеральною, галузевими та регіональними угодами як мінімальні гарантії в оплаті праці, а також встановлені за рішенням Кабінету Міністрів України або за його дорученням, підвищуються на 25%.

“Поряд з цим, на сьогодні існує “зрівнялівка” в оплаті праці та не забезпечено державні гарантії в оплаті праці осіб, які працюють у гірських районах, що суперечить статті 100 КЗпП України в частині встановлення підвищеної оплати праці на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами”, – йдеться у зверненні депутатів.

За проект рішення в цілому проголосували 66 прикарпатських обранців.