Прикарпатський нардеп пояснив, чому не голосував за воєнний стан

Автор: Застава Максим

27 Nov, 2018 13:08

Поділитись публікацією
Прикарпатський нардеп пояснив, чому не голосував за воєнний стан

Як інформувала “Галка”, у понеділок, 26 листопада, у десяти областях України на 30 днів оголосили воєнний. Франківщина не увійшла у число перелічених регіонів.

Читайте також: Під нові російські санкції потрапили десятки прикарпатців (СПИСОК)

“За” проголосували 276 народних обранців. З нардепів від Прикарпаття “за” проголосували шість з дев’яти обранців. Серед тих, хто не віддав свій голос – Юрій Дерев’янко. У мережі Фейсбук він пояснив, чому.

“Мого прізвища серед депутатів, які за це голосували ви не знайдете. Не тому, що я не вважаю за потрібне захищати суверенність держави, а тому, що Порошенко на ці 30 діб стає у 10 областях України одноосібним диктатором”, – пояснює Дерев’янко.

За словами прикарпатського нардепа, Порошенко черговий раз збрехав, доповідаючи депутатам, що права громадян будуть обмежуватись тільки у разі введення ворожих військ – у прийнятому законі це ніяк не відображено.

“Замість дорослої розмови з приводу реальних військових загроз країні, Порошенко, Турчинов, Муженко у ВРУ продемонстрували монологи, відсутність відповідей на питання депутатів та жодної спроби надати пояснення щодо свого плану заходів на період ВС. Для чого їм необхідно позбавлення прав громадян Порошенко так і не пояснив”, – додав Дерев’янко.

Він нагадав, згідно норм Закону про воєнний стан, обмежуються Конституційні права громадян на:

– стаття 30 – недоторканність житла;
– стаття 31 – таємниця листування, телефонних розмов;
– стаття 32 – заборона на втручання в приватне життя;
– стаття 33 – свобода пересування і місця проживання;
– стаття 34 – свобода слова і думки;
– стаття 38 – вибори і референдум;
– стаття 39 – право зборів і мітингів;
– стаття 41 – право власності;
– стаття 42 – право на підприємницьку діяльність;
– стаття 43 – право на працю;
– стаття 44 – право на страйк;
– стаття 53 – право на освіту.

“В умовах, коли не йде мова про вторгнення ворога, в умовах, коли влада повністю корумпована і злочинна, в умовах, коли президент явно намагається вхопитися за останній шанс всидіти у кріслі і не гребує для цього будь-якими можливостями – це неприйнятно. Але я повністю переконаний, що Петра Олексійовича це не врятує. Йому залишилося зовсім не довго, а потім буде суд, де він відповість за все. І за цей воєнний стан теж”, – заявив Юрій Дерев’янко.

Переважна кількість громадян підтримала слова нардепа.

“Дали на растерзание 10 областей! Остальные любимые! А как насчет Киева? Почему столица будет наслаждаться предновогодней радостью,а мы жить по закону военного времени. Мы что, другое государство? Угроза только нам,а вам нет? Твари!”, – пише Нина Романько.

“Це просто жах, заради трону, так жертвувати своїм народом. Народ для нього – сіра біомаса. А ви, раби, сидіть дальше, соплі жуйте”, – коментує Lena Garashchenko.

“Я лично против военного положения. Я не пойму, почему его не объявили, когда Крым, Луганск, Донбас захватили? А сейчас, когда все стихло, обьявили. Почему не обьявили по всей Украине?, – обурюється Светлана Янченко.

Однак, були й ті, хто вважає, що Юрій Дерев’янко зробив помилку, не прийнявши участі у голосуванні.

“Те, що ви, пане Деревянко не голосували, честі вам не робить, якими б правильними словами ви не прикривались. Ясно одне – до України діла у вас немає. Бажання у вас одне – дорватися до влади”, – вважає Валерий Червинский.

“Юрій Дерев’янко, початок вашої політичної діяльності мені подобався, але чим далі, тим гірше. Не голосування за військовий стан, це ваше право. Тільки запам’ятайте, цим своїм рішенням, все прос*али. Ні я, ні моя родина не віддамо за вас свій голос”, – пише Tara Tuta.