Прикарпатський університет проводитиме реабілітацію воїнів, що повернулися зі Сходу України (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

10 Лис, 2018 13:55

Прикарпатський університет проводитиме реабілітацію воїнів, що повернулися зі Сходу України (ФОТО)

Прикарпатський національний університет спільно з громадською організацією «Інваліди, ветерани, учасники, волонтери АТО «Воїн України» розпочинає реалізацію реабілітаційної програми для учасників Операції об‘єднаних сил.

Читайте також: Переможців конкурсу молодих акторів визначили в Івано-Франківську (ФОТО)

Угоду про таку співпрацю підписали сьогодні ректор університету Ігор Цепенда та голова ГО Всеволод Андрусів. На церемонії підписання були присутні заступник декана факультету фізичного виховання і спорту Едуард Лапковський, завідувач кафедри фізичної терапії і ерготерапії Зіновій Дума та викладачі кафедри, представник Держслужби України у справах ветеранів війни та учасників АТО в Івано-Франківській області Володимир Веркалець, заступник голови ГО “Воїн України”, військовий лікар АТО Андрій Белегай та представники ГО, пише “Галка”.

«Ми прагнемо допомогти нашим захисникам покращити стан здоров’я, як фізичний, так і психологічний. Важливий аспект нашої співпраці – реабілітаційний. До проекту будуть задіяні студенти спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» та викладачі кафедри фізичної терапії та ерготерапії факультету фізичного виховання і спорту нашого університету. На факультеті реалізується навчальна програма «Охорона здоров’я», наші викладачі мають великий досвід і цей досвід зараз буде використовуватися у співпраці з ГО «Воїн України». В університеті також є програма з психології щодо подолання посттравматичних стресових розладів. Наші фахівці зможуть надати відповідну психологічну допомогу, що також є важливим, адже потрібно гармонізувати особистість», – зазначив ректор університету Ігор Цепенда під час підписання Угоди.

Проект допомоги учасникам Операції об’єднаних сил та членам їх сімей працюватиме на базі Навчально-наукового рекреаційного реабілітаційного центру університету.

«Це дуже потрібний для нас проект. Для наших воїнів – це допомога у відновленні фізичного здоров’я, психологічної рівноваги та соціальної адаптації. Для університету – як для викладачів, так і для студентів – це досвід роботи з такою категорією людей», – сказав голова ГО «Воїн України» Всеволод Андрусів.

Завідувач кафедри фізичної терапії і ерготерапії Зіновій Дума під час розмови підкреслив, що для колективу кафедри та студентів проект дуже відповідальний.

«Ми хочемо підтримати наших захисників і допомогти їм. Розроблений комплекс реабілітаційних заходів. Для наших студентів, яких ми також задіємо до проекту, це буде важливий досвід в їх майбутній професійній діяльності», – наголосив Зіновій Дума.

Представник Держслужби України у справах ветеранів війни та учасників АТО в Івано-Франківській області Володимир Веркалець поінформував присутніх, що на сьогоднішній день в області налічується 7510 осіб, які брали участь у військових діях на Сході України, з них 402 – це особи з інвалідністю. В контексті цього він наголосив на важливості такого спільного проекту Прикарпатського університету та ГО «Воїн України». Володимир Веркалець також побажав успішної співпраці учасникам та запевнив про всіляку підтримку з боку обласної влади в реалізації проекту.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!