Прикарпатцям радять, як не отруїтися під час Різдвяних свят

Автор: Дубінець Вікторія

05 Січ, 2018 18:35

Поділитись публікацією
Прикарпатцям радять, як не отруїтися під час Різдвяних свят
Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області нагадує краянам: під час підготовки та проведення Різдвяних свят зростає небезпека виникнення харчових отруєнь, що обумовлено приготуванням різноманітних страв та великою кількістю гостей.

Більшість групових інфекційних захворювань та отруєнь виникають саме після проведення масових святкувань – весіль, ювілеїв, випускних вечорів тощо.

Серед групових інфекційних захворювань, які найчастіше зустрічаються – це сальмонельоз, дизентерія, гастроентероколіти, харчові токсикоінфекції та ротавірусна інфекція. Збудниками цих хвороб є мікроби та ротавіруси, які потрапляють на різні об’єкти навколишнього середовища.

Механізм передачі шлунково-кишкових інфекцій – фекально-оральний, тобто збудник може потрапити в організм людини із зараженими харчовими продуктами, з водою, а може потрапити контактним шляхом – через забруднені руки, предмети побуту, тощо.

Одними із причин виникнення масових кишкових захворювань є порушення технології приготування страв, не витримування температурних режимів при зберіганні готових страв, продукції, що швидко псується (кондитерські та кулінарні вироби, молочні продукти, тощо), не дотримання товарного сусідства при зберіганні готової та сирої продукції.

При закупівлі продуктів для приготування страв, покупці не цікавляться супровідними документами, які засвідчують їх безпечність та якість.

За рахунок значної забрудненості харчових продуктів чи води збудниками інфекційних захворювань кишкової групи або наявності в значній кількості їхніх токсинів, захворювання може проходити у важкій клінічній формі, що потребує проведення інтенсивної терапії.

При виникненні підозри на гостру кишкову інфекцію, основними ознаками якої є нудота, блювання, біль у животі, загальна слабкість, підвищення температури тіла, необхідно терміново звернутися за медичною допомогою, не гаючи час на самолікування.

Пам’ятайте! Самолікування може ускладнити Ваш стан та привести до небажаних наслідків.

У минулому році в нашій області зареєстровано три випадки групових захворювань на кишкові інфекції, в яких постраждало 74 особи, в тому числі 43 дитини.

З метою профілактики виникнення інфекційних захворювань та харчових отруєнь і мінімізації наслідків епідемічних ускладнень головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендує:

– для пиття і приготування їжі використовувати воду питну бутильовану або з централізованих джерел водопостачання;

– не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб, обов’язково звертати увагу на умови їх зберігання та не допускати споживання у випадку закінчення терміну придатності або при найменшій підозрі щодо їх якості;

– не залишати готові страви без охолодження довше двох годин;

– перед приготуванням їжі та перед її вживанням, після відвідування туалету, обов’язково мити руки з милом;

– закупку та використання сировини для виготовлення страв, готових продуктів харчування проводити виключно при наявності на них супровідних документів, що засвідчують їх безпечність та якість, які повинні надаватися в місцях продажу продукції;

– не використовувати для виготовлення страв яйця домашньої водоплавної птиці та сметану, виготовлену в домашніх умовах;

– не допускати сумісне зберігання сировини та готової продукції в одному холодильнику.

Сподіваємось, що наші поради допоможуть уникнути неприємних сюрпризів та не затьмарять Ваших урочистих подій!

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА