“Прикраси з бісеру не лише для літніх жінок” – як франківська майстриня творить етнобіжутерію (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

31 Жов, 2018 19:12

Поділитись публікацією
“Прикраси з бісеру не лише для літніх жінок” – як франківська майстриня творить етнобіжутерію (ФОТО)

Коли чуємо про етно-прикраси – це одразу в тренді. Та чомусь вироби з бісеру сприймають так, наче їх носять лише жінки 50+. Цей міф розвіяла франківська майстриня Надія Дзундза. Команда OGOGO! поспілкувалась з 18-річною дівчиною, яка навчається у ПНУ ім. В. Стефаника на спеціальності “фінанси”, та займається бісероплетінням.

26263344_2004560433165821_4706738309022351360_n

Про початок захоплення

-Почала я займатися цим ще в 13 років, тоді я робила браслети з іменами, гердани і різні кольорові кольє до вишиванок. Зараз я дуже рідко роблю такі вироби, тому що моя цільова аудиторія – не жіночки за 50. Останні півтора року я роблю вироби менш масштабні, зазвичай це браслети, джгути на шию чи сережки.

До слова, гердани – національні прикраси з бісеру зі строкатими орнаментами та різноманітними відтінками. Здавна в Україні жінки прикрашали такими ажурними кільцями голову та шию, а чоловіки – капелюхи. Найбільш поширеними вони були в Галичині, Буковині та Закарпатті, в той час як на сході України така прикраса була маловідомою.

Як розповідає сама майстриня, “від них віє старовиною. Бо ще наші бабусі носили схожі прикраси – гердан. Напевне в багатьох вони і зараз є, придбані десь в горах, та зберігаються як сувенір. Особисто в мене є, колись мама купила, а зараз потреби нема, адже я можу створити в рази красивіший гердан, аніж ми тоді придбали.”

Про цільову аудиторію 

-Зараз моїм клієнтками є переважно молоді дівчата, яким подобаються браслети. Завжди стараюся робити в актуальних кольорах сезону, щоб аксесуар поєднувався практично з будь-яким одягом.

-Скільки часу йде на виготовлення одного виробу?

-Переважно на виконання йде пару годин, за день можна зробити 2-3 браслети, якщо гарно постаратися.