Про феномен українського поетичного кіно говорили у Франківську (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

06 Бер, 2017 10:18

Про  феномен українського поетичного кіно говорили у Франківську (ФОТО)

5 березня в Івано-Франківській обласній бібліотеці імені Івана Франка відбувся Cinema club “Параджанов. Іллєнко. Миколайчук”.

Захід відбувся у рамках культурного проекту «Шістдесятники. Високовольтна лінія духу», організатором якого є Культурна асоціація «Новий Акрополь».

На кіноклубі говорили про явище поетичного кіно, зокрема про феномен українського поетичного кіно. Цей напрям в українському кінематографі визначили фільми: «Тіні забутих предків» Параджанова, «Та, що входить в море», «Камінний хрест», «Захар Беркут» Осики, «Криниця для спраглих», «Вечір на Івана Купала», «Білий птах з чорною ознакою», «Всупереч усьому» Іллєнка, «Совість» Денисенка, «Комісари», «Іду до тебе» Мащенка, «Пропала грамота» Івченка, «Пізнай себе» Сергієнка (вийшли в 1964 – 1973 роках) і «Вавилон ХХ» Миколайчука (1979). П’ять із чотирнадцяти заборонили і вони побачили світ наприкінці 1980-х.

На кіноклубі переглядали фрагменти таких шедеврів як: «Тіні забутих предків», «Криниця для спраглих», «Вавилон ХХ» та ділилися думками про суть та символи цих фільмів, питання вибору головних героїв, шляхи, які кожен сам вибирає, інформує координатор проекту.

Також на зустрічі згадували історичні події написання сценаріїв, їх переробку та погодження з вищим керівництвом, говорили про силу духу митців, яка була тією високовольтною лінією духу, і її не могла зламати ніяка система. А головне – це те, що сьогодні ми маємо те безцінне джерело, з якого можемо черпати живу воду, і, як казав Іллєнко через 22 роки про фільм «Криниця для спраглих»: «…стільки років минуло, а фільм не застарів».

Наступний захід в рамках Проекту – літературно-театральне дійство “Шістдесятники. Високовольтна лінія духу” відбудеться 12 березня в 11:30 в обласній бібліотеці. Вхід вільний.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...