Прокуратура області розповіла, як протидіє організованій злочинності

Автор: Борис Марія

11 Січ, 2018 17:11

Прокуратура області розповіла, як протидіє організованій злочинності
З метою забезпечення ефективної протидії організованій злочинності, прокуратурою області здійснено низку організаційно-практичних заходів.

За 11 місяців поточного року правоохоронними органами області викрито 5 організованих груп (3 – ГУНП в області, по 1 – ВБКОЗ УСБ України в області та ДФС в області), учасники яких вчиняли злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, грального бізнесу, розбійні напади та крадіжки у складі банди, а також злочини у сфері фіктивного підприємництва та у банківській сфері з корупційними зв’язками.
Так, завдяки узгодженим заходам прокуратури області та ГУ ДФС в області вперше більш ніж за 10 останніх років указаним правоохоронним органом виявлено організовану групу у складі 3 осіб, які впродовж листопада 2015 – квітня 2016 років займались фіктивним підприємництвом та легалізовували незаконно одержані доходи. Триває судовий розгляд.
У серпні скеровано до суду обвинувальний акт щодо учасників організованої групи, яка діяла у сфері грального бізнесу.
Зокрема, з початку жовтня до кінця грудня 2016 року вказане злочинне угрупування в складі 4 осіб, усупереч вимогам ст. ст. 1, 2 Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, на території Снятинського та Косівського районів займались гральним бізнесом та отримували неконтрольовані доходи. Триває судовий розгляд.
Упродовж поточного року розшукано організатора організованої групи, який тривалий час переховувався від кримінального переслідування за вчинення злочинів у банківській сфері, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України. Обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні розглянуто судом у жовтні цього року, винну особу засуджено до 2 років 9 місяців позбавлення волі з позбавленням права займати посади на 1 рік 6 місяців.
Загалом упродовж поточного періоду цього року до суду скеровано обвинувальні акти у 6 кримінальних провадженнях, у яких повідомлено про підозру у вчиненні злочинів у складі організованої групи 17 особам.
Діями членів організованих груп заподіяно збитки в сумі 1 830 тис. грн, із яких на стадії розслідування відшкодовано 1 232 тис. грн, що становить 67%, накладено арешт на майно на суму 2 224 тис. грн, заявлено позови на 474 тис. грн.
Судами з постановленням обвинувальних вироків розглянуто 9 кримінальних проваджень указаної категорії. У 8 з них вироки набрали законної сили, засуджено 26 осіб (у тому числі 22 – за вчинення злочинів у складі організованої групи), із яких 17 осіб – до реального позбавлення волі, 1 особу – до штрафу, 4 особи звільнені від відбування призначеного покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України.
У всіх розглянутих кримінальних провадженнях судом підтверджено кваліфікуючу ознаку «вчинення злочину організованою групою».

Прес-служба прокуратури Івано-Франківської області

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...