Реанімувати Давній Галич планують франківські науковці та представники влади

Автор: Борис Марія

16 Гру, 2016 11:03

Поділитись публікацією
Реанімувати Давній Галич планують франківські науковці та представники влади
У четвер, 15 грудня в Івано-Франківську відбувся круглий стіл «Відродження Галича як давньої столиці України» за участі прикарпатських науковців та представників влади.

Читайте також: Понад 1000 свідчень воєнних злочинів рф в Україні зібрали франківські науковці й волонтери

Як зауважив голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, для нашого краю у контексті розвитку туризму є дуже важливо реанімувати славу Давнього Галича. Адже Прикарпаття має для цього не тільки природній потенціал, а й велику історію, інформує Бліц-інфо.

“Я погоджуся з упорядниками збірника наукових статтей про Галич, які говорять, що таких брендів як Давній Галич не те, що в Україні багато, а в світі всього кілька. Адже це місто, яке дало назву населенню цілого регіону. Як Рим, наприклад. Бо галичани – це не тільки мешканці маленького містечка, а жителі великої частини країни. Галич – це місто, слава якого відома у Європі та світі і нам просто гріх не подбати за неї і не скористатись для величі прикарпатського краю”, – зазначив Олександр Сич.

Натомість працівники Національного заповідника «Давній Галич» презентували присутнім «Концепцію створення, розвитку та функціонування духовно-культурного центру в селі Крилос та місті Галичі Івано-Франківської області».

У планах науковців ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури “Митрополичі палати” з перспективою передачі їх УГКЦ, реставрація, консервація та музеїфікація Успенського собору XII ст з перспективою подальших досліджень та багато іншого. Для втілення планів, кажуть у заповіднику, хочуть спробувати виграти Європейський грант. Водночас, зауважують, що потребують і підтримки обласної влади.

Читайте також: Галич став одним із переможців акції “7 чудес України: історичні міста та містечка”

На це Олександр Сич запропонував присутнім напрацювати програму, оскільки кошти в бюджеті закладаються та виділяються під спеціальні програмі.

“Пропоную напрацювати програму реанімації Давнього Галича і тоді на законній основі облрада матиме змогу закласти якусь копієчку для розвитку Галича”, – підкреслив голова.

Також під час круглого столу презентували збірник наукових видань “Галич”. Видання адресоване широкому колу читачів, зацікавлених історією України та її зв’язків із країнами Європи і світу. Триває підготовка другого випуску “Галич. Збірник наукових праць”. Як зауважив видавець Василь Іваночко, у планах – випуск збірника щорічно.