Реформи медицини: екстрене лікування буде безкоштовним, а планове – платним

Автор: Людмила Баран

30 Вер, 2014 14:45

Поділитись публікацією
Реформи медицини: екстрене лікування буде безкоштовним, а планове –  платним

В Івано-Франківську обговорють реформи медичної допомоги. Одна з можливих змін полягає в тому, що певні послуги стануть платними, інші залишаться безкоштовними. 

Читайте також: Медичне страхування в Україні буде лише через 3-4 роки, за умови виходу з кризи, - експерт

“Асоціація міст України” проводить в Івано-Франківську дводенне засідання.  На ньому головні лікарі та начальники профільних управлінь обговорюють реформи галузі охорони здоров’я. 30 вересня відбулося  відкриття засідання за  участі представника Міністерства охорони здоров’я.

“Думаю, у кожного громадянина, який переступає поріг лікарні, поліклініки чи амбулаторію, виникає питання “А чому все так погано?” Теперішня система охорони здоров’я не задовольняє ні Міністерство, ні лікарів, ні медсестер. І, найголовніше, не влаштовує пацієнтів”, – сказав у коментарі Galka.if.ua Костянтин Надутий, начальник управління реформ системи охорони здоров’я МОЗ України.

Він зауважив, що в Конституції вказано, що медична допомога в Україні  безкоштовною, і це найперше, що треба змінити.

“А чи це правда? Всі знають, що медична допомога не є безоплатною І це перша неправда, яку треба подолати. Треба сказати, що оце й оце буде безкоштовним, а за оте треба буде доплачувати, тому що в державі немає коштів. І війна, і потреба розвивати інші галузі – промисловість, сільське господарство тощо “, – вважає Костянтин Надутий.

Тому, за словами Надутого,  декотрі медичні послуги стануть платними, інші будуть безкоштовними. Наприклад, безплатно надаватиметься лікування та медикаменти у разі нещасного випадку, а за планове лікування будуть брати гроші.

“Якщо привезуть інфаркт, інсульт, пологи – то це буде абсолютно безкоштовно. Має бути безкоштовною профілактика на первинному рівні. Обслуговування гострих випадків на первинному рівні. А деякі речі, наприклад планова хірургія – ну можна ж при камені в жовчному міхурі почекати два-три роки, поки не заболить,  а можна піти в плановому порядку вирізати з допомогою високих технологій”.

 

Теги: