Резиденти “Станіславського феномену” кличуть на перегляд стрічки про втрачений Франківськ просто неба
31 Лип, 2016 16:18
Сьогодні, 31 липня, в Івано-Франківську на центральній пішохідній вулиці міста влаштують перегляд фільму липневих гостей літературної резиденції “Станіславський феномен” Катерини Гладкої та Олександра Коби “Дзеркала Станіслава”.
Як відомо, в рамках резиденції двоє молодих україномовних літераторів з різних куточків країни протягом місяця проживають та працюють в Івано-Франківську.
З 1 липня в місті замешкали киянка Катерина Гладка та полтавець Олексій Коба. Окрім звичних завдань резиденції – написання щотижневих есеїв, двійко резидентів взялись за зйомку художньо-документальної стрічки у коротких новеллах про зруйновані місця міста, їх історію, теперішніх мешканців та сьогодення.
Задум стрічки виник у літераторів у перший тиждень перебування в місті.
“Нам стало цікаво наскільки таке поняття як пам’ять впливає на сучасних людей, чи замислюються вони над цим, чи потрібно пам’ятати взагалі. З цієї ідеї виник процес зйомок. Нам було принципово, щоб цей фільм з екранів розповідався хранителями Франківська, тому ми взялись розповідати цю історію через людей”, – розповідає авторка фільму Катерина Гладка.
Відтак в ролі хранителів виступили Тарас Прохасько, Ребе Мойше Колесник, організатор фестивалю “Свято Ковалів” Сергій Полуботько.
За місяць часу резиденти побували в найнезвичніших місцям Франківська від синагоги до в’язниці, спілкувались з чиновниками і пересічними франківцями та відзняли відеоматеріалів на вісім годин. В результаті презентували стрічку тривалістю понад годину.
Після показів у Франківську фільм покажуть у рідних містах, а також планують провести перегляди в різних кутках України і навіть за кордоном.
“У нас є надзавдання, щоб наш імпульс пішов по інших містах. Ми моніторили ситуацію по інших містах – знімається, але дуже епізодично, або ж дуже психоделічно і незрозуміло. Хочеться чогось живого. До прикладу, моя знайома розпочала в Києві проводити “живі” екскурсії – розповідати людям про вулиці, людей і будівлі. І це дуже швидко поширювалось. Люди почали цікавитись історією своїх дворів, будівель, де вони працюють. В мене є така думка, що людьми, які знають такі речі практично неможливо маніпулювати, бо у них знайдеться десяток аргументів, чому ці місця не можна руйнувати”, – каже резидентка.
Відбудеться перед Стоматологічним факультетом на стометрівці 31 липня о 22.00.
Показ відбудеться перед Стоматологічним факультетом на стометрівці 31 липня о 22.00 годині.