Рік безвізу: скільки разів українці перетнули кордон з ЄС

Автор: Застава Максим

11 Чер, 2018 12:10

Рік безвізу: скільки разів українці перетнули кордон з ЄС
За рік з часу впровадження безвізового режиму в Україні зафіксовано 20 млн перетинів кордону з ЄС, що на 2,3 млн більше, ніж у минулі роки.

Про це повідомив помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян, передає “112 Україна”.

“Якщо порівняти цифри за рік до безвізу і рік безвізу, то ми впевнено можемо сказати, що безвіз відіграв свою роль, українці почали більше їздити до ЄС. Якщо за рік до безвізу ми зафіксували трохи більше 17,7 млн. перетинів українцями кордону до ЄС, то за рік безвізу їх вже понад 20 млн. Тобто 2,3 млн. перетинів кордону українцями до ЄС – це та чиста динаміка, до якої спонукало рішення про безвіз”, – сказав Слобадян.

Посадовець також додав, що з новим біометричним паспортом кордон перетнули 555 тис українців (4% від загальної кількості перетинів).

“В той же час зараз ми спостерігаємо динаміку дуже швидкого приросту громадян України, які перетинають кордон до ЄС, маючи біометричний паспорт. Тому дві причини. Перша – це початок літнього туристичного сезону. А друга – те, що у старих паспортах громадян термін дії довготривалих шенгенських віз закінчується”, – зазначив Слободян.

Разом з цим спікер Держприкордонслужби Сергій Гунько додав, що попит на оформлення біометричних паспортів серед українців ще зберігається.

“Зараз вже не така величезна кількість, яку ми оформили минулого літа. За цей рік, що той, що минув, оформлено понад 5 млн біометричних закордонних паспортів. Це дуже багато. Для порівняння, у попередні роки ми оформили до 2,5, тобто більше, як у рази зріс попит”, – прокоментував Гунько.

За його словами, черги за оформленням паспортів ще зберігаються, але ситуація більш спокійна.

“Поступово підключаються ЦНАПи до тієї діяльності у великих містах, там ситуація покращилася. У тих містах, де ЦНАПи ще не підключилися – там поки зберігаються черги. Але ми розраховуємо, що найближчим часом ситуація виправиться… На сьогоднішній день ця черга суттєво зменшилися, але затримки ще залишаються”, – підсумував Гунько.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!