Розробник нової маршрутної мережі в місті прокоментував побажання громадян щодо зміни маршрутів

Автор: Єва Жасминова

03 Вер, 2015 06:12

Поділитись публікацією
Розробник нової маршрутної мережі в місті прокоментував побажання громадян щодо зміни маршрутів

Розробник нової маршрутної мережі міського громадського транспорту в Івано-Франківську Віталій Цих відповів франківцям на їх листи до “Галки” щодо змін, які вони б хотіли бачити у місті.

Читайте також: Як розвантажували чеський тролейбус з залізничної платформи у Франківську (ФОТО)

“Отож. Відповідаю на звернення мешканців з приводу нової маршрутної мережі громадського транспорту, переслані через сторінку Galka.if.ua”.

1) Роман Бардюк: “Ми пропонуємо збільшити кількість автобусів на маршрутах, забезпечити регулярне їх перебування на маршрутах. Що стосується маршруту №24 пропонуємо замінити мікроавтобуси “Mercedes Sprinter” на нові, з більшою кількістю посадових місць”.

З приводу збільшення кількості автобусів: буде збільшена не кількість автобусів, а кількість пасажиромісць у наявних транспортних засобах, які їздитимуть по місту. На даний момент маємо: 235 автобусів малого класу із номінальною місткістю 40 осіб; 32 тролейбуси із номінальною місткістю на один транспортний засіб 110 осіб, а також 3 автобуси великого класу із місткістю 110 осіб кожний; таким чином, загальна пасажиромісткість усіх транспортних засобів становить 13250 пасажиромісць. У новій схемі (158 автобусів малого класу, 37 великого, а також 41 тролейбус) матимемо загалом 14900 пасажиромісць.
З приводу роботи мікроавтобусів марки «Mercedes Sprinter»: при проведенні конкурсу у вимогах до транспортних засобів будуть прописані необхідні пункти, які унеможливлять роботу «незручних» автобусів на маршрутах.

2) Сергій Шевченко: “Доброго дня! Я колись пропонував кільцеві маршрути А і Б, що рухаються один-одному назустріч, які б зв’язали всі спальні райони з основними торгівельними центрами. Це таке кільце: Набережна-Надрічна-Сагайдачного-Максимовича-Надрічна-Вовчинецька- Симоненка-Миколайчука-Івасюка-Незалежності-Січових Стрільців-Коновальця(в зворотному напрямку-С.Бандери)-Петлюри-Довженка-Мазепи(Сільпо)-Набережна.
Новий 26-й маршрут (замість 86-го) частково реалізовує запропоновану схему. Але запропонована мною – дає можливість зв’язати практично всі житлові мікрорайони без заїзду на “базар-вокзал”.

На жаль, немає можливості організувати маршрут громадського транспорту на вулицях, які перетинають залізничні колії із активним рухом залізничного транспорту. Це заборонено згідно чинних нормативних документів. Тому наше місто, можна сказати, поділене на дві частини колією, і має тільки 2 з’єднання – міст на Незалежності та міст на Вовчинецькій. Ось і доводиться використовувати тільки ці два можливі сполучення, що, звісно, досить незручно в деяких випадках.
Завертати дані маршрути через міст на вулиці Вовчинецькій також не бачу сенсу, оскільки час в дорозі навпаки зростає і утворюється маршрут, подібний до «вісімки», що зовсім не є зручним напрямом добирання від точки А до точки Б.

3) Лілія: “Пропоную маршрут №70 змінити. Оскільки, коли повертаєшся з зупинки “Обласна лікарня”, щоб доїхати до зупинки “Драгомирчани” затрачається дуже багато часу через зупинки “Ринок” та “Вокзал” близько 80хв., то пропоную, щоб автобус повертався через вул. Довга, Короля Данила, Мазепи. Так як маршрут №80 курсує до зупинок “Ринок” та “Вокзал” і частково дублює рух маршруту № 70, то такі зміни не завдадуть шкоди, а навпаки, скоротять час маршруту і збільшать потік населення“.

– – – Лілія Олійник: “Доброго дня! Оскільки живу у Драгомирчанах, маю велику проблему із транспортом. Окремого рейсового маршруту у нас немає, зате є 2 міські №№70 І 80. у Вихідні дні додому добратися практично неможливо, всі автобуси забиті людьми, які їдуть на міське кладовище. Тому автобуси не заїжджають до своєї кінцевої зупинки “Під Явором”, Драгомирчани. Будь ласка, врегулюйте це питання. Наступне, навіть після встановлення gps навігаторів, введення форми, бейджиків – в Крихівці і Драгомирчани після 20.00 добратися практично неможливо. А з цих сіл виїхати після 19.30 добратися неможливо теж. Всі автобуси закінчують роботу. І останнє, чомусь №70,80 охоплюють зупинки “Ринок” і “Вокзал”, тому, думаю, було б доцільно №70 від зупинки “Обласна лікарня” пустити по вул. Довга, Гурика, а не щоб він дублював №80. Дякую“.

– – – Андрій Олійник: “Доброго дня. Дивлюся на перелік нових маршрутів, хороша ідея. Але, по-моєму, М37(80) і А38(70) дублюють один одного. Навіщо А38 відправляти через ринок-вокзал? Краще через Довгу, Пулюя, чи ПН бульвар щоб охопити ІФНТУНГ, поліклініку №2, Івано-Франківськгаз.З повагою, Андрій Олійник”.

Об’єдную три звернення в одне, оскільки усі вони практично однакові.
Насамперед відповідаю з приводу часу добирання від Обласної лікарні до Драгомирчан. Згідно графіків руху час, за який автобуси робитимуть повний оборот по маршруту становить 96 хвилин, з них від Обласної лікарні до Драгомирчан – 52 хвилини, у зворотному напрямі – 44 хвилини; тобто ніяких «80 хвилин» в дорозі не буде.
Загалом слід відзначити, що нова маршрутна мережа діє як цілісний механізм і будь-яка значна зміна в ньому призводить до виходу з ладу цілої системи. Так от. Маршрут №38 в новій схемі поєднує сучасні маршрути №№1,13 та 70 і є основним сполученням Обласної лікарні, вул. Пасічної із центральною частиною міста (вул. Дністровською, залізничним вокзалом, зупинкою «готель «Надія»), а також із вулицею Чорновола. Окрім того, даний маршрут є основним із поєднання вул. Дністровської та ринку із вул. Чорновола (крім нього по даному напрямі існує тільки єдиний маршрут №26), де присутній значний пасажиропотік. Також даний маршрут дозволяє із вул. Чорновола без проблем попасти до Крихівців та Драгомирчан (на даний момент такої можливості нема).
Наступне. З приводу дублювання маршрутів №37 та №38 – вони дублюються тільки на ділянці вул. Крихівецької та центрального кільця (Новгородська-Дністровська-Василіянок-Вовчинецька-Привокзальна-Лепкого-Незалежності), що дозволяє покращити сполучення Крихівців та Драгомирчан саме із найбільш необхідними та популярними «точками прибуття пасажирів». Зробити сполучення усіх районів із усіма просто не є можливим, оскільки в такому випадку знову матимемо безліч маршрутів, які працюватимуть погано через свої великі інтервали, оскільки, в іншому випадку, кількість автобусів не відповідатиме існуючому пасажиропотоку.
Основний пасажиропотік від Обласної лікарні існує до АС-3 та мікрорайону БАМ, а не до Крихівців (туди пасажиропотік існує, але він в рази менший від згаданого вище). Для швидкого сполучення Обласної лікарні та АС-3 існує маршрут №29, який якраз повністю повторює запропонований в листах маршрут, однак тільки в частині до «Крихівецького кільця».
Тому, виходячи із сказаного вище, немає доцільності в зміні маршруту №38.

4) Геннадій Шевчук: “Тролейбусний маршрут № 7 необхідно продовжити до Європейської площі. Якщо нова схема дійсно розроблена для “переміщення пасажирів між мікрорайонами Івано-Франківська”, то тоді дозвольте і мешканцям мікрорайону Каскад (Позитрон і т.д.) добиратися без пересадок до Європейської площі (навчальних закладів, дитячої лікарні і т.п), а не тільки для мешканців мікрорайону Пасічна. Але для цього кількість тролейбусів має бути не три на маршруті, а вісім – десять (нова схема показує 8 одиниць на маршруті при 54 хвилинах на коло). Дякую.”.

Якщо коротко. Існуюча кількість рухомого складу в тролейбусному депо поки-що не дозволяє значно розширити існуючу мережу маршрутів. Збільшення маршруту автоматично призведе до збільшення інтервалу руху на даному маршруті, що негативно позначиться на основному пасажиропотоці, який на маршруті №7 рухається саме від «Каскаду» до кінотеатру «Космос», готелю «Надія», початку вул. Січових Стрільців та (в ранкову годину пік) до зупинки вул. Сахарова (перед перехрестям Мельника-Сахарова). Окрім того, важлива мета даного маршруту якомога коротшим та швидшим способом доставити пасажирів від початку Мельника, від вул. Сахарова на «Каскад» та вул. Івасюка, що буде неможливим через заїзд на Європейську площу.
Для прямого сполучення мікрорайону «Каскад» та Європейської площі існуватиме автобусний маршрут №35, який їздитиме досить часто.

5) Олександра Семисюк: “Доброго дня. Маю таке побажання. Живу в районі Пасічна, за останні роки напрямок Целевича, Тролейбусна і т.д. дуже розбудували і населення є достатньо. З цього напрямку йдуть маршрути 85, 40а. З Галицької вони звертають на Довгу, а зранку коли час пік і дуже багато транспорту, то вони їдуть по Пулюя, (також і 32 тудою їде), на зупинці по Пулюя не зупиняються бо це не їх маршрут, то чому не зробити ці маршрути через Пулюя? Так і в заторах автобуси стояти не будуть і зручно буде студентам нафти і газу (та й працівникам) , бо з пасічної тільки один 29 йде до цього вузу”.

Дане звернення буде враховане шляхом часткової зміни нових маршрутів №25 та №36, які проходитимуть за маршрутом: Галицька – Пулюя – Берегова – Довга, при русі від мікрорайону «Пасічна».

6) Альона Іванова: “Я проживаю на Позитроні. Вивчала нові схеми маршрутів. І в мене два зауваження.
1) немає бюджетного варіанту з кінця Вовчинецької чи Симоненка до Січових Стрільців чи Мазепи, чи початку Чорновола. Саме зі строни Вовчинецької не Каскаду.
2) чому нема тролейбусних маршрутів з Вовчинецької на Василіянок, Пасічну?
Мені особисто задорого платити 4 грн. і я сподіваюсь що зі зміною маршрутів проїзд буде дешевшим. Хотілось би побільше муніципального транспорту, як в містах Європи, з усіма перевагами перед приватним транспортом”.

1) Цікаво, що дописувач має на увазі під «бюджетним варіантом»? Якщо тролейбуси, то доводжу до відома, що на вул. Січових Стрільців, Мазепи та Чорновола відсутня тролейбусна мережа. А для прямого сполучення вул. Симоненка та кінця Вовчинецької в новій схемі існують маршрути №28 (сполучення із вул. Січових Стрільців та Мазепи) та маршрут №41 (сполучення із вул. Січових Стрільців та Чорновола).
2) Як уже згадувалося вище, існуюча кількість рухомого складу тролейбусного депо не дозволяє створити додаткові сполучення між спальними районами міста, однак існуюча схема охоплює найбільш пасажаромісткі напрями «Спальний район – центр». Хоча варто сказати також, що сполучення між вул. Симоненка та вул. Василіянок існує (зупинка «Крок» на перехресті Василіянок-Вовчинецька) – тролейбусний маршрут №3.
Звісно, що повинно бути більше муніципального транспорту, однак швидко тільки «хом’ячки плодяться», а все повинно відбуватися поступово. Перший крок – зміна існуючої схеми із наданням пріоритету для муніципального транспорту, але із врахуванням можливостей цього муніципального транспорту. При його розвитку (а він обов’язково буде) будуть надаватися пріоритети саме для такого виду перевезень.
Також зверну увагу на одну із основних проблем, яка часто озвучується мешканцями нашого міста, а саме вартість проїзду. Особливо це стає відчутним у випадку необхідності пересадки. Тому треба зазначити, що в перспективі планується організація та впровадження автоматичної системи обілечування пасажирів із використанням так званого «єдиного квитка», коли не доведеться платити за пересадку між різними маршрутами громадського транспорту, добираючись від пункту відправлення до пункту призначення (оплата відбуватиметься одноразово за час добирання, наприклад за одну годину, чого цілком достатньо, щоб добратися із будь-якого куточка нашого міста в інший кінець). Тоді і пропаде проблема «високої вартості» проїзду. Знову ж таки, все не може відбутися в одну мить, тому потрібно виходити із реалій. Однак сам процес уже пішов, тому маю велику надію, що ми якнайшвидше цього досягнемо!

7) Ярослава: “Доброго дня! Оскільки живу на Хоткевича, то маю і я, і мої знайомі (а ми вже немолоді), велику проблему із транспортом. Так як часто приходиться добиратися в кардіодиспансер або центральну міську клінічну лікарню (вул. Мазепи), а транспорту прямого немає. На звернення жителів, нам раніше обіцяли, що при зміні руху транспорту врахують цю проблему, проте абсолютно ніяких змін ми не бачимо. Також вважаємо не дуже вдалою зміну маршруту теперішньго 31(новий 23). Щоб добратися до Прикарпатського університету з вул. Укр.Дивізії прийдеться зробити круг до кінця Хоткевича і по Івасюка, або йти на вул.Миру чи вокзал. Здається простіше 31(23)залишити без змін, а тролейбусний маршрут № 7 продовжити до Європейської площі. Але для цього кількість тролейбусів має бути не три як зараз, а вісім – десять. Дякую.
З повагою до редакції, яка зацікавилась проблемами і думкою жителів, Ярослава”.

1) Спочатку хочу відповісти з приводу зміни існуючого маршруту №31 на новий маршрут №23. Основний пасажиропотік з вул. Хоткевича до Прикарпатського університету із частини вулиці Хоткевича на ділянці від вул. Молодіжної до Івасюка – якщо брати звідси то час добирання пасажирів до університету навпаки скоротиться через те, що маршрут не проїжджатиме через «вузьке місце» – міст на вул. Вовчинецькій, а також не проїжджатиме через вокзал. Окрім того, з’являється додатково пряме сполучення вул. Незалежності та мікрорайону «Майзлі» із вул. Чорновола та університетом ім. Стефаника, якого на даний момент немає взагалі. Мешканці вул. Української Дивізії (яких порівняно набагато менше від кількості пасажирів, які їхатимуть від іншої частини Хоткевича та від вул. Незалежності), мають можливість або використати даний маршрут, однак витратити на 3-4 хвилини більше часу на добирання, або підійти на вул. Миру (зупинка «вул. Української дивізії» знаходиться на максимальній відстані 350 м від кінця згаданої вулиці, що дозволяє за короткий час (3-5 хв) подолати дану відстань).
2) З приводу тролейбусного маршруту №7 згадувалося раніше.
3) З приводу сполучення вул. Хоткевича із вул. Мазепи. Як уже також згадувалося раніше: усі райони об’єднати з усіма маршрутами без пересадок просто неможливо та і недоцільно. Поєднані вулиці та напрями із найбільшими пасажиропотоками. Також слід відзначити, що вул. Хоткевича має пряме з’єднання із вул. Чорновола, а відстань між вул. Чорновола та Мазепи на ділянці від вул. Січових Стрільців до міського парку не перевищує 300 метрів, що повністю знаходиться у пішохідній доступності. Розумію, що для декого важко ходити, однак в даній ситуації постає на вибір два варіанти: двічі платити за проїзд, але попасти «під двері» необхідної установи, або пройтися зайвих 500 метрів, але не платити двічі. Вибір за пасажиром.
Розумію проблему вартості проїзду, але за її вирішення я детально розписав раніше.

Намагався якомога детальніше відповісти на пропозиції. Надіюся на розуміння з боку громадськості.

Нагадаємо, що “Галка” закликає іванофранківців висловлювати свої пропозиції та зауваження. Пишіть на редакційну пошту [email protected]. Всі подані пропозиції будуть оприлюднені та подані до врахування.

Теги: