Руслана показує українцям зрубані Карпати (ФОТО+ВІДЕО)

Автор: Єва Жасминова

06 Сер, 2016 13:42

Поділитись публікацією
Руслана показує українцям зрубані Карпати (ФОТО+ВІДЕО)

Українська співачка Руслана, яка наразі подорожує Карпатами, вирішила показати своїм прихильникам масштаби вирубки лісів у Карпатах.

Читайте також: Співачка Руслана вчиться готувати гуслянку в Карпатах (ВІДЕО)

Впродовж кількох днів вона ходить горами та фотографує знищену природу.

“Дорогою з перевалу Німчич до геологічної пам’ятки природи місцевого значення “Протяте каміння” побачили зруб площею не менше, ніж 5 га.
За словами фахівців, рубався він не менше двох років. Свіжозелений – це тогорічний зруб, а бурий – зрубаний цьогоріч навесні.

Мені, як людині, яка виросла в Карпатах, це болить. Дуже!
Я хочу зрозуміти, які вони мають підстави для рубок. Зрозуміло ж, що далеко не у всіх випадках вони діють за законом. Вони десь хитрять і чіпляються до так званої санітарної рубки, прикриваючись якою, вони починають валити ліс повністю. Вони приходять і косять дерева як траву, валять все підряд – і дуже корисне, і менш.
Надто цінну деревину вони забирають, а те, що можна б було вирубати, навіть не намагаються освоїти.

На фото видно, що поміж ще незрубаного лісу є островки сухих смерек. Однією з причин всихання є те, що ці смереки були штучно насаджені в нехарактерних для них умовах серед букових лісів. Це помилка лісників ще за “совка” (смереки доросли до певного віку і почали всихати). Теперішні ж крадії лісу цим прикриваються”,пише співачка у Фейсбуку.

“Це відео, відзняте на території Національний природний парк “Гуцульщина”, але на невилучених землях, що знаходяться в користуванні Кутьского лісгоспу.

На початку відео ви можете побачити суцільні вирубки у функціональній зоні парку регульованої рекреації, де такі рубки категорично заборонені. На цій території дозволяється робити лише вибіркові санітарні рубки, під час яких вилучаються хворі і ушкоджені дерева, та зберігається лісовий покрив, який захищає гори від руйнування.
Коли ж ліс вирубається повністю, гори втрачають свій захисний покрив і починають руйнуватися – ґрунт змивається дощами і виникають стихійні явища (зсуви ґрунту, селеві потоки, які руйнують все, що знаходиться в долинах). Від цього страждає не лише природнє середовище, а й люди. Що таке селеві зсуви ґрунта горяни добре знають зі свого життєвого досвіду”, – пише Руслана.

Теги: