Школярі з Донбасу приїхали на Прикарпаття, щоб зустрітися з героями визвольної боротьби

Автор: Людмила Баран

13 Жов, 2014 12:26

Школярі з Донбасу приїхали на Прикарпаття, щоб зустрітися з героями визвольної боротьби

У рамках візиту на Івано-Франківщину молодь з Слов’янська, Краматорська, Артемівська відвідає учасника Норильського повстання Євгена Грицяка та дружину провідника ОУН Василину Івасишин. 

В Івано-Франківську 13 жовтня відбулася презентація молодіжної волонтерської мандрівки “Схід і Захід Разом: зустрічі школярів і студентів з героями документальних фільмів”.

Візит молоді зі звільнених міст Донбасу організувала Всеукраїнська молодіжна громадська організація “Студентське братство”.

Представниця правління цієї організації Уляна Ковальчук розповіла, що учні 8-10 класів, які приїхали зі Сходу, є активними волонтерами. Вони очищували місто від написів сепаратистів, підпільно допомагали українським військовим, поширювали в школах українську літературу.

Також на презентації виступив студент Петро Зубар з Артемівська, який відомий тим, що під час окупації рідного міста врятував Герб України після того, як терористи скинули його з будівлі міськради. Він зауважив, що такі акції, як  мандрівка “Схід і Захід Разом”, є дуже важливими для підняття патріотизму мешканців Донбасу.

“Важливо знати правду про тих, хто боровся за незалежність, волю і права людини”, – сказав Петро Зубар.

Після презентації в ОДА гості з Донбасу відправилися в обласний ліцей-інтернат для обдарованої молоді з сільської місцевості на прем’єру фільму режисера В’ячеслава Бігуна «Я і є вона». Стрічка розповідає про Василину Івасишин – дружину провідника загонів УПА на Прикарпатті К.Кравчука. Після цього запланована поїздка  до села  Яблуниця, де проживає героїня фільму.

Пізніше учні збираються відвідати Євгена Грицяка, про якого йдеться у фільмі “Загадка Норильського Повстання”.

До речі, ці фільми можна переглянути в Інтернеті.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 


Loading...