Сільські ради в області погрожують піти у вимушену відпустку

Автор: Турій Роман

20 Січ, 2015 18:20

Сільські ради в області погрожують піти у вимушену відпустку

Про це сільські голови заявили на нараді Івано-Франківського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.

Читайте також: До кінця року працівники бюджетної сфери отримають заробітну плату в повному обсязі, - Гончарук

Сільські голови одностайно критикували законодавчі новації при формуванні місцевих бюджетів, зокрема відсутність реального механізму адміністрування податку з нерухомості та акцизу, передає “КУРС”.

Сільський голова Ланчина Михайло Іванюк виступив з ультиматумом до керівництва області: з лютого всі сільські та селищні ради Прикарпаття підуть на місяць у відпустку за власний рахунок, якщо доти не буде змінено порядок утримання сільрад і не буде розписано порядок адміністрування податків – акцизу та з нерухомості. Тому що наразі, за його словами, неможливо прийняти бюджет. Сільські голови одноголосно підняли руки за таку пропозицію.

Сільські голови розповіли, що наразі тільки 15-20% дворів у селах мають акти на будинки нового зразка, де вказані всі будівлі і метраж, що є базою для оподаткування. А решта користуються актами зразка до 2000-го року, у яких не вказано метраж, не внесені стайні й стодоли. Відтак постають питання: як і хто має міряти площі, як можна передбачити, скільки цього податку збереться в бюджет сільради?

Незадоволені голови й скороченням штату сільрад, в яких здебільшого працюють “три з половиною працівники – голова, бухгалтер, землемір і півприбиральниці”.

Також голови обурювалися низькими зарплатами.

“Чому підняли собі зарплату до 11 800 грн, а головам лишили 2200? Хочу мати 10 000 – ми це заслужили. А якщо державі не потрібні сільради, то ми підемо у відпустку за власний рахунок, і спробуйте тоді провести мобілізацію, зареєструйте покійників і шлюби, візьміть довідку про склад сім’ї…” – звернувся голова Ланчина до нардепів.

До речі, більшість сільських голів на Франківщині досі не отримали зарплати за грудень минулого року.

Як підсумував голова обласної Асоціації, голова Старуні Богородчанського району Іван Мосюк, якщо парламент не внесе необхідні зміни до Закону про держбюджет, а влада не розробить механізм адміністрування нових податків, голови зі сільрадами з 9-го лютого йдуть у безоплатну відпустку. Таке рішення занесли в протокол наради, який передадуть голові ОДА Олегу Гончаруку і голові Верховної Ради Володимиру Гройсману.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!